10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası - Son Dakika

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nde, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında "Atatürk'le Yaşamak" etkinliği düzenlenecek.

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nde, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında "Atatürk'le Yaşamak" etkinliği düzenlenecek.

Edirne Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, görüşlerine yer verilen Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, 10 Kasım'da, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nde çocukların Atatürk büstü yapacağını belirtti.

Çocukların yapacağı büstlerin kendilerine hediye edileceğini aktaran Tanrıkulu, "İnanıyorum ki çocuklarımız yapmış olduğumuz bu Atatürk büstlerini odalarına, kütüphaneleri, evlerinin en güzel köşelerine koyacaklar. Aynı zamanda çocuklarımıza Atatürk'ün fikirlerini, düşüncelerini, ülkemize ve dünyaya kattıklarını anlatacağız. Bir liderin en büyük özelliği çağını ileriye taşıyabilmesi ve fikirleri ile bizleri her geçen gün daha da aydınlatabilmesi. Tüm çocukları 10 Kasım'da etkinliğe katılmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Son Dakika

16:57 İstanbul Valiliği'nden sağanak uyarısı! 6 ilçede metrekareye 50 kilogram yağış bekleniyor 14:21 3 yıl sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk aday belli oldu 10:53 Nihat Özdemir: Kalan dört maçı ve Türkiye Kupası finalini seyircili oynatamayacağız 10:48 Kusursuz vücuduyla büyüleyen Ebru Polat, fit kalmanın sırrını verdi 10:44 ABD'de kaybolan kadın askerin tecavüze uğrayarak öldürüldüğü ortaya çıktı 10:39 Kansas City Chiefs ile 503 milyon dolarlık sözleşme imzalayan Patrick Mahomes, tarihin en çok kazanan sporcusu oldu 10:25 Türkiye'nin öncü şirketlerinden Vestel, 603 personel alımı yapacak 10:08 ABD savaş gemisi "USS Porter" İstanbul Boğazı'ndan geçti 09:36 İstanbul'un göbeğinde bir kadının sevgilisi tarafından silahla yaralandığı anlar kamerada 09:28 Altın Kelebek Ödülü'ne layık görülen şarkıcı Emrah'tan yıllardır görüşmediği oğluna büyük ayıp 08:53 Türkan Şoray, yıllardır sakladığı kız kardeşi Figen Çevik Gezer'in yüzünü gösterdi 08:43 Cenazeye gittikleri araç kaza yaptı, karı-koca hayatını kaybetti 08:34 13 kişiden kaçan kapkaççıları güvenlik kamerası ele verdi, bekçiler yakaladı 08:16 15 Temmuz'da Erdoğan'ın yerini FETÖ'cülere söylediği için yargılanan 3 yaver, tahliye edildi 05:09 Çocuklar "İnşaatta cansız beden gördük" deyince mahalleli sokağa döküldü