10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası - Son Dakika

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

09.11.2019 13:30
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası, System.String[]

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pekmezci, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ü ölümünün 81'inci yılında rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük bir komutan, devlet ve siyaset adamı olarak Türk milletinin kalbinde taht kurduğunu vurgulayan Pekmezci, şunları kaydetti:

"O, milletine samimiyetle inanmış bir yürek, vatanına sevdalı şahsiyettir.

Tarih boyunca hüner ve haysiyet sahibi devlet ve siyaset adamları için zorluklara ve imkansızlıklara boyun eğme hali hiç yoktur. Aziz Atatürk umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Bizim de en büyük görevlerimizden biri Atatürk'ün Türk milletine emanet ettiği Cumhuriyet mirasına sahip çıkmaktır. Ülkemizin, cumhuriyet ideallerine bağlı kalarak daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olarak bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaya devam edeceğinden şüphemiz yoktur."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı