10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

06.01.2012 13:29
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, System.String[]

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, "Basının özgür olması, demokratik toplum olmanın da bir gereğidir" dedi.

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, "Basının özgür olması, demokratik toplum olmanın da bir gereğidir" dedi.

Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961'de kabulüyle ilan edilen "Çalışan Gazeteciler Günü"nün 51. yıl dönümünün kutlandığını belirtti.

Demokrasinin temel unsurlarından birinin de hiç şüphesiz özgür basının varlığı olduğunu ifade eden Yaman, şunları kaydetti:

"Basının özgür olması, demokratik toplum olmanın da bir gereğidir. Halkın çıkarlarını savunan, önemli konularda kamuoyu oluşturan, meslek ilkeleri ışığında görevini sürdüren basınımızın, demokrasi için hayati bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. İlin sorunlarını kamuoyuna aktaran, çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan gazetecilerimizin yorum ve görüşleri aynı zamanda çalışmalarımızda bizlere ışık tutmaktadır."

Yaman, açıklamasına şöyle devam etti:

"Basının, kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üzerinde tutması, doğru, ilkeli ve objektif habercilik anlayışından ayrılmaması büyük önem taşımaktadır. Fedakarca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir. Tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim."

- KIRKLARELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret