10. Oyak Liselerarası Matematik Yarışması - Son Dakika

10. Oyak Liselerarası Matematik Yarışması

12.01.2012 12:21
10. Oyak Liselerarası Matematik Yarışması, System.String[]

OYAK Grubu şirketlerinin "Hayat Matematiktir" sloganıyla yürüttükleri 10.OYAK Liselerarası Matematik Yarışması'nın Zonguldak il finalinde Fen Lisesinin birinci olduğu bildirildi.

OYAK Grubu şirketlerinin "Hayat Matematiktir" sloganıyla yürüttükleri 10. OYAK Liselerarası Matematik Yarışması'nın Zonguldak il finalinde Fen Lisesinin birinci olduğu bildirildi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, yarışmanın 15 ilde yapıldığı, Zonguldak finalinde birinciliği Fen Lisesinin elde ettiği belirtildi.

ERDEMİR Kültür Merkezi'nde düzenlenen Zonguldak İl Birinciliği ödül törenine ERDEMİR yöneticilerinin yanı sıra yarışmacı okulların öğrencileri, idarecileri ve ailelerinin katıldığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Matematik yarışmasının akademik kalitesi, ödülleri ve her geçen yıl artan uygulama alanıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğu vurgulandı. Teknolojinin anahtarı ve bütün bilimlerin yaslandığı alan olan matematiğin meslek seçimindeki önemi, teknoloji üretme yarışında dünyayla rekabet edebilmeyi sağlayan evrensel bir dil olduğu belirtildi.

10 yılda 3 bin 449 okuldan 13 bin 796 öğrencinin katıldığı yarışmanın, birinci aşama sınavında 15 ilden toplam 483 okul ve 1932 öğrenci yarıştı."

Açıklamada, nisan ayında İstanbul'da yapılacak 10. OYAK Liselerarası Matematik Yarışması finaline 15 il birincisi okulun öğrencilerinin katılacağı belirtildi.

- ZONGULDAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 10. Oyak Liselerarası Matematik Yarışması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da patlama meydana geldi! Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu