10. Şile Geleneksel Yağlı Güreşleri Başladı - Son Dakika

10. Şile Geleneksel Yağlı Güreşleri Başladı

19.08.2016 17:14
10. Şile Geleneksel Yağlı Güreşleri Başladı, System.String[]

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Şile Yağlı Güreşleri başladı.

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Şile Yağlı Güreşleri başladı. Bu yıl 10. yılı düzenlenen yağlı güreş müsabakalarında 300'e yakın güreşçi mücadele edecek.

Her sene düzenlenen 'Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri' bu yıl yine büyük küçük herkesi er meydanında bir araya getirdi. Müsabakalar öncesinde katılımcılar '15 Temmuz demokrasi şehitleri ve tüm şehitler' için saygı duruşunda bulundu. Daha sora İBB mehteran takımı eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Müsabakalara başpehlivan Recep Kara Güreş, dünya ikinciliği bulunan Şileli pehlivan Fatih Koyuncu ile bölge il ve ilçelerden çok sayıda pehlivan katıldı. İlk start Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu tarafından çalınan düdükle başladı. Müsabakalar geç saatlere kadar sürecek.

"GÜREŞCİLERİMİZİ ARTIK BİZ YETİŞTİRECEĞİZ"

Güreşlerin bölgede çok sevildiğine dikkat çeken Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, "Ata sporumuza sahip çıkıyoruz, spor ve sporcumuzu teşvik etmek için bu organizasyonu her sene gerçekleştiriyoruz" dedi.

Başkan Tabakoğlu ayrıca, "Geleceğin başpehlivanlarının yetişmesi için tüm imkanlarımızla bu organizasyonu gelenekselleştirdik. Şile Belediyesi olarak artık güreşçilerimizi genç kardeşlerimizden yetiştirmeye başlayacağız" diye konuştu. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 10. Şile Geleneksel Yağlı Güreşleri Başladı - Son Dakika


Son Dakika

İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kader birliği yaptığımız Libya'ya 150 bin doz aşı gönderiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kader birliği yaptığımız Libya'ya 150 bin doz aşı gönderiyoruz Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek