10. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali - Son Dakika

10. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali

25.04.2017 18:08
10. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, System.String[]

10. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali başladı.

10. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali başladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Gösteri Salonu'nda gerçekleştirilen festivalin açılış töreninde konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 10'uncusu gerçekleştirilen festivalin sinema severlerin katkısıyla gelişerek daha da ileriye gideceğine inandığını söyledi.

Festivalde 475 kısa filmin yarışacağını belirten Kızılay, "Aslında festivalin 10'uncusunu yapmış olmak önemli. Burada kendi geleneğini oluşturmuş bir festival. Üniversitemizin, şehrimizin dışından gelen sanatçılarımızın, sanatseverlerin katkısıyla daha uzun yıllar festivali geliştireceğimizi buradan ifade ediyorum." dedi.

Kızılay'ın konuşmasının ardından "İpler" isimli kısa filmden kesit sunuldu, İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oda Müziği Orkestrası konser verdi.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere 2 kategoride filmlerin yarıştığı festivalde ulusal kategori jüri üyeleri Prof. Dr. Peyami Çelikhan, Eleştirmen Fırat Sayacı, Müzisyen Saki Çimen, Yönetmen Mustafa Kara, Yapımcı Mahmut Avcı, ünlü oyuncular Müjdat Uzman İpek Tuzcuoğlu, Esra Ronabar ve Zeynep Köse'den oluşuyor.

Uluslararası kategoriyi değerlendirecek jüri ise yönetmenler Tülay Gökçimen, Semra Güzel Korver, Prof. Dr. Nezih Orhon, Doç Dr. Fatih Özdemir, Doç. Dr. Alper Altunay ve Yrd. Doç. Dr. Binnaz Koca'dan oluşuyor.

Festival sürecince kısa film gösterimi, söyleşi, panel ve atölye çalışmaları da düzenlenecek. Festival, 28 Nisan'da sona erecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 10. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı