10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı - Son Dakika

10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı

27.03.2014 12:00
10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı, System.String[]

AÜ İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Kar Film Festivali, Kültür ve Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen açılış başladı.

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Iletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Kar Film Festivali, Kültür ve Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı. 27-28 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek festivale akademik personel ve öğrencilerin yoğun katılımı olduğu görüldü. Sanat ve sinema dünyasından ünlü konuklar 2 gün boyunca öğrenci ve vatandaşlarla buluşacak.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Iletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur, bu yıl 10. Festivali kutladıklarını hatırlatarak, “Festivalimiz 2002- 2003 yıllarında oluşmaya başladı. Tamamen öğrencilerin eserdir. Internet üzerinden oluşturulan bir festival. Jüri değerlendirmesini internetten yapıyor. Online bir festivaldir. Youtube’un 2005’te faaliyete geçtiği düşünülürse orijinal bir festival olduğu ortadadır. Iletişim Fakültesi öğrencileri ‘Biz nasıl iş bulacağız’ diye söyleniyorlar. Fakültemizden mezun olan ve şu anda sektörde olan öğrencilerimiz burada bu soruların cevabını verecekler.” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Mehmet Takkaç da festivalin uluslararası olması dolayısıyla önemli olduğunu ifade etti. Takkaç şunları söyledi: “Kar Film Festivali’nin bu yıl 10. yılı olduğu için hem geleneksel bir emeğin hem de uluslararası bir emeğin bugün görünen yüzü olarak dikkat çekmektedir. Üniversitemizin Iletişim Fakültemizin öğrencilerimizin, hocalarımızın ve diğer emeği geçen herkesin bugüne gelinmesinde büyük katkısı olduğunu hepimiz kabul etmek zorundayız. Bugün 10. yılını kutladığımız festivalimizin gelecekte de üniversitemizin hem ülke içinde hem ülke dışında tanınırlığının sağlanmasında büyük katkılarının olacağına inanıyorum.”

Istanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Suat Gezgin, festivale katılmaktan dolayı büyük onur duyduğunu, genç ve yetenekli insanların önünü açmak için bu festivalin çok iyi bir fırsat olduğunu vurguladı. Gezgin, şöyle konuştu: “Istanbul Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi'ni kardeş üniversiteler olarak değerlendirebiliriz. Festivalin 1. yılından bu yana her yıl festivale geliyorum. Burada olmaktan ve bu organizasyona katılmaktan dolayı çok mutluyum. Bizim yetiştirdiğimiz genç arkadaşlarımız şimdi sizin hocalarınız ve bu konuda çok şanslısınız. Sayın Dekanımızın da dediği gibi 10 yılda bir çocuğumuz oldu ve bu çocuk artık büyüdü. Genç arkadaşlarımızın önünü açmak için onlara farklı iş alanları yaratmak için bu festival çok iyi bir fırsat. Atatürk Üniversitesi bir çınar ve ben burada olmaktan onur duyuyorum.”

Konuşmaların ardından dereceye giren filmler gösterildi. 4 dalda 12 ödül ve 1 jüri özel ödülü genç yönetmenlere verildi.

10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı
10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı
10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat 10. Uluslararası Kar Film Festivali Başladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Serie A'ya damga vuran olay! Elinde su şişesiyle rakibine çalım atıp, topu ağlara gönderdi 00:31 Serie A'ya damga vuran olay! Elinde su şişesiyle rakibine çalım atıp, topu ağlara gönderdi Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün 23:37 Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı 22:59 İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı
Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor 22:11 Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor
Advertisement