10 Yaşındaki Berk Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

10 Yaşındaki Berk Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

3 yıl önce

10 yaşındaki Berk gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandıİSTANBUL - Üç yıldır kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören, son bir yıldır yapay kalp cihazı desteği ile hayatını sürdüren 10 yaşındaki Berk Yıldız, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

10 Yaşındaki Berk Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı, System.String[]

10 yaşındaki Berk gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı


İSTANBUL - Üç yıldır kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören, son bir yıldır yapay kalp cihazı desteği ile hayatını sürdüren 10 yaşındaki Berk Yıldız, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Berk için Gazi Cem evinde düzenlenen cenazede ise doygu dolu anlar yaşandı.

Üç yıldır kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören, son bir yıldır yapay kalp cihazı desteği ile hayatını sürdüren Arzu ve Seyit Yıldız'ın 10 yaşındaki çocukları Berk Yıldız, tedavi gördüğü Siyami Hersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi. Son üç gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Küçük Berk tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Sivil Toplum Kuruluşlarının da uygun kalp bulunması için üç yıldır çalışma yürüttüğü ancak bir sonuç alınamadığı öğrenildi. Yaşamını yitiren Berk için Gazi Cem evinde cenaze töreni düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı cenazede duygu dolu anlar yaşandı. Acılı anne Arzu Yıldız ve baba Seyit Yıldız gözyaşlarına boğulurken, acılı aileyi yakınları teselli etmeye çalıştı.

Fenerbahçe sevgisiyle bilinen küçük Berk'in tabutu da çok sevdiği Fenerbahçe'nin bayrağı ile sarıldı. Berk'in naaşı kılınan cenaze namazının ardından memleketi Sivas'a gönderildi. Küçük Berk'ten geriye ise hastane odasında çekilen görüntüler kaldı.

Oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan baba Seyit Yıldız, "Böyle olmamalıydı. Onu yaşatmalıydık. Toplum olarak bunu başarmalıydık ama maalesef Berk'imizi kaybettik" diye konuştu.

10 Yaşındaki Berk Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Haber Yayın Tarihi: 30.11.2017 03:18 Kaynak: İHASon Dakika

Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti
Yeşilçam'ın emektarlarından olan oyuncu Hakan Bahadır hayatını kaybetti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri