Son Dakika Haberleri: 10 Yıl Boyunca 9 Kat İnip Çıkan Görme Engelli, Atletizmde Türkiye Üçüncüsü Oldu

10 Yıl Boyunca 9 Kat İnip Çıkan Görme Engelli, Atletizmde Türkiye Üçüncüsü Oldu

4 ay önce

Diyarbakır'da oturduğu apartmanda asansör olmadığı için her gün 9 kat çıkıp inmek durumunda kalan görme engelli Şeref Dilek, atletizmde Türkiye üçüncüsü oldu.

Diyarbakır'da oturduğu apartmanda asansör olmadığı için her gün 9 kat çıkıp inmek durumunda kalan 3 çocuk babası görme engelli Şeref Dilek, tavsiye üzerine 2 ay önce başladığı atletizmde  Türkiye üçüncüsü olarak, büyük bir başarıya imza attı.

2 AY ÖNCE BAŞLADI

Diyarbakır'ın merkez  Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi'ndeki 9 katlı bir apartmanın son katında oturan 3 çocuk babası görme engelli Şeref Dilek'in yaşadığı zorluk, büyük bir başarı elde etmesine neden oldu. 10 yıldır evine, asansör olmadığı için yürüyerek inip çıkan Dilek, bunu duyan Görme Engelliler Spor Kulübü yöneticisinin tavsiyesi üzerine 2 ay önce başladığı atletizmde,  Türkiye üçüncüsü oldu.

SOHBET SIRASINDA ANLATTI

Yüzde 43'ü görme, yüzde 73 engelli olduğunu anlatan Dilek, "Görme Engelliler Spor Kulübü'nde bir sohbet sırasında 9 katlı bir apartmanda oturduğumu, asansör olmadığı için yürüyerek çıkıp indiğimi ve evimin sobalı olması nedeniyle odun ve kömürleri de yukarıya çektiğimi anlattım. Bunun üzerine bir yönetici bacaklarımın güçlü olabileceğini ve atletizm yapabileceğimi söyledi. İlk başta yapamayacağımı söyledim. Daha sonra kulüp yöneticisi sayesinde başkanımız  Mustafa Avcı ile tanıştım. O da böyle bir teklifte bulununca spora başladım.

1500 METRE ENGELLİLER KOŞUSUNDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

2 aydır atletizmle uğraşıyorum. 4-6 Nisan tarihinde  İzmir'de düzenlenen  Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na katıldık. 1500 metre engelliler koşusunda  Türkiye 3'ncülüğü elde ettim. Devam etmeyi düşünüyorum. Buradan engellilere çağrım, engelleri ne olursa olsun, hangi sporu yapabiliyorlarsa onu yapsınlar. Faydasını kesin ve kesin göreceklerine inanıyorum." dedi.


Amerika'ya Dönen Adriana Lima, Metin Hara'nın Kolyesini Çıkardı Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon İtiraf Etti: ABD'nin İmparatorluğu Çöküyor