10 yıl önce bugün neler oldu? - Son Dakika

10 yıl önce bugün neler oldu?

12.02.2021 11:13
10 yıl önce bugün neler oldu?

10 yıl önce bugün dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen olayları sizler için derledik.

10 yıl önce bugün dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen olayları sizler için derledik.

DSP BALBAY VE ÖZKAN'I VEKİL ADAYI GÖSTERECEK

Demokratik Sol Parti Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi 12 Haziran seçimlerinde Ergenekon Davası nedeniyle Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ı milletvekili adayı yapmak istediklerini söyledi.

CEZAYİR'DE HÜKÜMET KARŞITI GÖSTERİ

Tunus ve Mısır'da hedefine ulaşan halk hareketlerinin ardından bugün Cezayir'de hükümet karşıtı bir gösteri düzenledi.

Gösteri öncesinde başkent Cezayir'de polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Şehir merkezinde toplanan yüzlerce kişi "rejim yıkılsın" sloganlar atarak, Zeynel Abidin bin Ali ve Hüsnü Mübarek'in ardından sıranın Devlet Başkanı Abdülaziz Buteflika'ya geldiğini söyledi.

Polisin engellemelerine rağmen 1 Mayıs Meydanı'nda toplanan yaklaşık 2 bin kişi hükümete istifa çağrısında bulundu.

Bu arada meydana giriş sırasında polisle göstericiler arasında arbede yaşandı. Çıkan olaylarda yaklaşık 45 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

BERLİN FİLM FESTİVALİ BERLİNALE KAPILARINI AÇTI

Uluslararası Berlin Film Festivali başladı. 58 ülkeden, 385 filmin yarışacağı Uluslararası Berlin Film Festivali 'Berlinale' bu yıl 61'inci kez kapılarını açtı.

Festivalde Türk yönetmen Seyfi Teoman'ın 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' isimli filminin de aralarında bulunduğu 16 film Altın Ayı ödülü için yarışacak.

(İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 10 yıl önce bugün neler oldu? - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bildiride imzası olan 4 ülkeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23:08 Bildiride imzası olan 4 ülkeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "istenmeyen kişi" talimatına ilk yorum Kontrolden çıkan kamyon önce traktöre sonra da karşıdan gelen otomobile çarptı: 5 ölü, 1 yaralı 22:50 Kontrolden çıkan kamyon önce traktöre sonra da karşıdan gelen otomobile çarptı: 5 ölü, 1 yaralı Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi 21:03 Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi
Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş 19:37 Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım 18:33 Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi 17:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi
Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 17:22 Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi 17:12 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi
Advertisement