Son Dakika Haberleri: 100. Tur Temiz Çıktı

100. Tur Temiz Çıktı

6 yıl önce

UCI'ın anti-doping biriminden yapılan açıklamada, Tour de France'ın 100. edisyonunda alınan örneklerin temiz çıktığı ifade edildi.

100. Tur Temiz Çıktı, System.String[]

Lance Armstrong'un meşhur doping itirafından sonra iplerin iyice sıkılaştırıldığı Fransa Bisiklet Turu'nun 100. edisyonunda doping vakasına rastlanmadı. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) bünyesinde bulunan anti-doping biriminin başkanı Francesca Rossi, hiçbir test sonucunun pozitif çıkmadığını söyledi.


Tur'un galibi Chris Froome'un gösterdiği performans sonrası neredeyse her gün doping haberleriyle yüzleşmek durumunda kaldığı bu yılki yarışta alınan örneklerin sayısının 622 olduğu ve geçen seneye göre 64 fazla örnek alındığı belirtildi. Fransa Anti-doping Ajansı (AFLD) ile işbirliği yürüten UCI, sporculardan alınan 202 örneğin yarış öncesi, 420'sinin ise yarış sırasında olduğunu ifade etti.


Rossi açıklamalarında ayrıca, örneklerin Dünya Anti-doping Ajanası (WADA) akrediteli Fransa, İsviçre ve Almanya'daki laboratuarlarda incelendiğinin altını çizdi.

Haber Yayın Tarihi: 26.02.2014 05:01 Kaynak: TotemSpor.Com

YORUMLAR


Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı Trump'tan "Kürtlerle neden çalışıyorsunuz?" sorusuna yanıt: Onlarla çok iyi anlaşıyoruz