Son Dakika Haberleri: 11 Eylül saldırısının yıl dönümünde Melania Trump'ın giydiği kıyafet gündem oldu

11 Eylül saldırısının yıl dönümünde Melania Trump'ın giydiği kıyafet gündem oldu

4 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump'ın 11 Eylül saldırısının yıl dönümüyle ilgili yayımladığı mesajdaki detay sosyal medyada gündem oldu. First Lady Melania Trump'ın giydiği kıyafetteki motif, saldırı anına benzetildi.

ABD'de 11 Eylül katliamının yıl dönümünde anma törenleriyle ilgili sıra dışı bir detay sosyal medyanın gündemine oturdu. First Lady Melania Trump'ın giydiği kıyafetteki motif, saldırı anına benzetilince ortalık karıştı.

3 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

ABD'de 11 Eylül 2001'de ikiz kulelere gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırılarının üzerinden tam 18 yıl geçti. Saldırının yıl dönümünde Beyaz Saray ve Pentagon'da anma törenleri düzenlendi. Etkinliğe ABD Başkanı Trump ile birlikte eşi First Lady Melania Trump da katıldı. Ancak törenin ardından Trump ve Melania'nın sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraf sosyal medyayı karıştırdı.

MOTİF 11 EYLÜL SALDIRISINA BENZETİLDİ

İkilinin arkaları dönük şekilde üzerinde 'Asla unutmayacağız' yazan fotoğraflarının eleştirilme sebebi ise Melania Trump'ın ceketinin alt kısmında yer alan bir motif. Kullanıcılar bu motifin 11 Eylül saldırıları sırasında kulelere çarpan uçakları andırdığını söyleyerek Melania'ya tepki gösterdi. Bir Twitter kullanıcısı First Lady'nin bilinçli olarak böyle bir kıyafet seçtiğini vurgularken, bir diğeri ise "Bu sadece ceketin motifi mi yoksa Melania bizi trollüyor mu?" diye yazdı.

11 Eylül saldırısının yıl dönümünde Melania Trump'ın giydiği kıyafet gündem oldu
Haber Yayın Tarihi: 12.09.2019 08:24 Trump: Orta Doğu'nun petrolüne ihtiyacımız yok ancak müttefiklerimize yardım edeceğiz
İngiliz oyuncu Nadia Sawalha havuzda üstsüz poz verdi Yoğun bakıma alınan Neslican Tay için hastaneden açıklama Fenerbahçeli yıldızlara Alanyaspor maçında tepki yağdı