11. Uluslararası Öğrenci Buluşması - Son Dakika

11. Uluslararası Öğrenci Buluşması

15.04.2018 14:58
11. Uluslararası Öğrenci Buluşması

Kocaeli'de, "Dünya 5'ten büyüktür" sloganıyla 11'incisi düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda, yabancı üniversite öğrencileri kültürel ürünlerini sergiledi.

Kocaeli'de, "Dünya 5'ten büyüktür" sloganıyla 11'incisi düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda, yabancı üniversite öğrencileri kültürel ürünlerini sergiledi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, 60 ülkeden üniversite öğrencileri, ülkelerinin yemekleri ile kıyafet ve hediyelik eşyalarını tanıttı.

Yöresel oyunların da sergilendiği etkinlikte, vatandaşlar yabancı öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karaçoban, uluslararası öğrencilerin kültürlerini tanıtma noktasında bu etkinliğin önemli olduğunu söyledi.

Organizasyona 60 ülkenin katıldığını ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Karaçoban, "Burada öğrenciler, ülkelerini yemekleriyle gösterileriyle tanıtıyorlar. Halkımız da burada gidemeyeceği birçok ülkeyi görme imkanı sağlıyor. Amacımız bu çocukların ne kadar güzel çocukları olduğunu görsün. Bu çocuklarında ülkemizden ayrılırken bizim ülkemizden güzel duygularla ayrılsın istiyoruz." dedi.

Etkinliğe katılan Gürcü Nona Sharade, etkinliğin farklı kültürleri tanıma açısından verimli olduğunu belirterek, "Çok güzel bir etkinlik. Uluslararası öğrencilerini bu etkinlikle bir araya gelmesi sağlanıyor. Biz farklı kültürler öğrenirken onlarda bizim kültürlerimizi öğreniyor." ifadelerini kullandı.

Etiyopyalı Muhammed Osman da böyle bir etkinlikte yer almanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Kaynak: AA
Kocaeli'nin karatedeki milli gururları Endonezya'da boy gösterdi Kocaeli'nin karatedeki milli gururları Endonezya'da boy gösterdi İhtiyaç sahibi 16 bin 440 aileye yakacak desteği yapıldı İhtiyaç sahibi 16 bin 440 aileye yakacak desteği yapıldı İş yerinin havalandırma boşluğuna sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı İş yerinin havalandırma boşluğuna sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı

Son Dakika Güncel 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement