Son Dakika Haberleri: 11 Yaşındaki Leyla, Babasına İş İstedi, 'Psikolojim Bozuldu' Deyip Ağladı

11 Yaşındaki Leyla, Babasına İş İstedi, 'Psikolojim Bozuldu' Deyip Ağladı

7 yıl önce

Adana'da işsiz bir babanın eşi ve 5 çocuğuyla yaşadığı yoksulluk yürekleri burkuyor.

11 Yaşındaki Leyla, Babasına İş İstedi, 'Psikolojim Bozuldu' Deyip Ağladı, System.String[]

Adana'da işsiz bir babanın eşi ve 5 çocuğuyla yaşadığı yoksulluk yürekleri burkuyor. Babasının işsizliği yüzünden okula gidemeyen 11 yaşındaki kızı, "Ben de arkadaşlarım gibi okumak istiyorum. Diğer çocukları görüyorum, psikolojim bozuluyor." diyerek gözyaşı döktü.


39 yaşındaki Mehmet Münir Tekin, 13 yıl önce terör nedeniyle Mardin'in Dargeçit ilçesinden kaçıp Adana'ya yerleşmiş. Bu güne kadar değişik işlerde çalışan Tekin, artık günlük iş bile bulamıyor. Oturduğu evin kirasını 8 yıldan bu yana ödeyemeyen Münir Tekin, ev sahibine mahcup olduğunu belirtti. Yıllık 2 bin 500 lira kirayı bir türlü toparlayıp veremediğini belirten Babayı en fazla üzense çocuklarının eğitimleri için gerekeni yapamamak. Eşinin belinden rahatsız olduğunu dile getiren baba Tekin, "Kızım Esra'yı baldızım yanına aldı, okutuyor. Çocuklarıma yeterince bakamıyorum. Yetkililerden iş istiyorum. Allah devletimizden razı olsun, yeşil kart sayesinde tedavimizi yaptırıyoruz ancak eşimin daha iyi bir tedaviye ihtiyacı var." dedi.


Boyası olmayan içinde yalnızca yer yataklarının bulunduğu iki odalı evde yaşamlarını sürdüren ailenin 5. sınıfta okuyan kızları Leyla Tekin, babasının işsizliğinden yakınırken, iyi bir şeyler yiyemediklerini anlatıyor gözyaşlarıyla. Bu haliyle annesi Zeynep Tekin'i de ağlatan küçük çocuk, "Okumak istiyorum. Biz de okula gitmek istiyoruz. Dışarıdaki çocukları görüyoruz psikolojimiz bozuluyor. Babam işsiz annem hasta. Bir şeyler yapın bize. Okula gitmek istiyorum. Dışarıda çocukları görüyorum. Ben üzülüyorum ablam üzülüyor, kardeşim üzülüyor. Psikolojimiz bozuluyor." diye konuştu.


Türkçe bilmeyen anne Zeynep Tekin ise yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Zor durumda olduklarını dile getiren Tekin, çocuklarının okumasını istediğini ancak imkansızlıklar yaşadıklarına dikkat çekiyor. Kendisinin bel ağrısı olduğunu, çamaşır ve bulaşık yıkamakta zorlandığını anlatarak, hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.


Tekin ailesinin en büyük kızı 15 yaşındaki Esra Tekin 10. sınıfta Siirt'te okurken, 13 yaşındaki Semra 8., 12 yaşındaki Furkan 6., 11 yaşındaki Leyla 5., 8 yaşındaki Zehra Tekin ise 2. sınıfta öğrenim görüyor.

Haber Yayın Tarihi: 05.10.2013 11:35 Kaynak: CHAYaşar Büyükanıt, eşinin cenazesine katılamadı
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap AK Parti'nin "En beğenilen siyasetçi" anketinde İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi