12 Eylül Darbesine İlişkin Dava - Son Dakika

12 Eylül Darbesine İlişkin Dava

18.01.2012 15:40
12 Eylül Darbesine İlişkin Dava, System.String[]

Mazlumder Kayseri Şubesi, 12 Eylül askeri darbesine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı, 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya hakkında açılan davanın, hukukun üstünlüğü ve kamu vicdanı...

Mazlumder Kayseri Şubesi, 12 Eylül askeri darbesine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya hakkında açılan davanın, hukukun üstünlüğü ve kamu vicdanı açısından umut verici gelişmeler olarak görüldüğünü bildirdi.

Mazlumder Kayseri Şubesi yönetim kurulu üyesi Hacı Yakışıklı, yaptığı açıklamada, birçok insanın fişlenmesine, vatandaşlıktan çıkarılmasına, işinden atılmasına, cezaevlerinde insanlık dışı muamelelere maruz bırakılmasına, idam edilmesine, işkence altında öldürülmesine yol açan 12 Eylül 1980'deki darbenin acılarının hala devam ettiğini vurguladı.

Darbe yapanların adalet önünde hesap vereceğini belirten Yakışıklı, açıklamasında, "12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ve diğer darbeleri yapanlar ve planlayanlar başta olmak üzere, insanlara ve ülkeye karşı haksızlık yapan, suç işleyen herkesten, yaptıklarının hesabının sorulabilmesi, yaptıkları yanlışlık, hukuksuzluk ve zulümlerin hesabının geç de olsa sorulabilme ortamının sağlanmasını, ülkenin geleceği, hukukun üstünlüğü ve kamu vicdanı açısından umut verici gelişmeler olarak görüyoruz" ifadelerine yer verdi.

- KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 12 Eylül Darbesine İlişkin Dava - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı