"12 Eylül Utanç Müzesi" Yarın Açılıyor - Son Dakika

"12 Eylül Utanç Müzesi" Yarın Açılıyor

05.09.2011 09:38
"12 Eylül Utanç Müzesi" Yarın Açılıyor

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi yeni sezona, "12 Eylül Utanç Müzesi" sergisi ile giriyor

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi yeni sezona, Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan "12 Eylül Utanç Müzesi" sergisi ile giriyor Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi yeni sezona, Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan "12 Eylül Utanç Müzesi" sergisi ile giriyor.

Önceki yıl belgeler ve fotoğrafların yanı sıra Avukat Halit Çelenk'in yıllardır sakladığı Deniz Gezmiş'in parkasının sergilendiği "Utanç Müzesi"nde bu yıl Mahir Çayan'ın hırkası ve İbrahim Kaypakkaya'nın kullandığı teksir makinesinin yanı sıra işkence sonucu yaşamını yitiren yayıncı İlhan Erdost'un kırık gözlüğü ve özel eşyaları da yer alacak. ÇSM'de tüm galerilerin ayrıldığı Utanç Müzesi'nde Hrant Dink, Avukat Halit Çelenk için özel köşeler ayrılırken katliamlar, kayıplar ve döneme tanıklık eden insanlara da yer verilecek.

Devrimci 78'liler Federasyonu üyelerinin bir araya getirdiği belge, fotoğraf ve eşyaların sergileneceği Utanç Müzesi, yarın (6 Eylül) açılacak. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve Devrimci 78'liler Federasyonu adına Hüseyin Esentürk'ün açılışını yapacağı "12 Eylül Utanç Müzesi", panel, şiir dinletileri ve film gösterimlerinin de yer alacağı etkinliklerle 27 Eylül'e dek ÇSM'de Ankaralılarla buluşacak. - Ankara

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Bayburt'un ödüllü müzelerini ziyaret etti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, Bayburt'un ödüllü müzelerini ziyaret etti İski: Kavaklıdere Yaşam Vadisi, Eylül Ayı Sonunda Hizmete Girecek İski: Kavaklıdere Yaşam Vadisi, Eylül Ayı Sonunda Hizmete Girecek Başkentte 12 kilogram uyuşturucu ele geçirildi, 4 kişi gözaltına alındı Başkentte 12 kilogram uyuşturucu ele geçirildi, 4 kişi gözaltına alındı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel '12 Eylül Utanç Müzesi' Yarın Açılıyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement