12 Eylül ve 12 Mart Mağdurlarına Yargı ve Geri Dönüş Yolu Açılıyor - Son Dakika

12 Eylül ve 12 Mart Mağdurlarına Yargı ve Geri Dönüş Yolu Açılıyor

Başbakan Erdoğan'ın Talimatıyla; 12 Eylül ve 12 Mart Mağdurlarına Yargı Yolu Açılıyor.

12 Eylül ve 12 Mart Mağdurlarına Yargı ve Geri Dönüş Yolu Açılıyor, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla; 12 Eylül ve 12 Mart mağdurlarına yargı yolu açılıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla; 12 Eylül ve 12 Mart mağdurlarına yargı yolu açılıyor. Düzenleme; TBMM Genel Kurulu'nda YAŞ kararlarına ilişkin tasarının görüşmeleri sırasında verilecek önergelerle eklenecek.

Hükümetin ve AKP'nin bur süredir üzerinde çalıştığı ve 2'li ve 3'lü kararnamelerle TSK'dan atılanların geri dönmesine ilişkin düzenlemeyi seçimlerden önce yasalaştırma kararı aldı.

-DÜZENLEME YAŞ KARARLARINA İLİŞKİN TASARIYA EKLENECEK-

TBMM Genel Kurulu'nda, Yüksek Askeri Şura kararlarına yargı yolu açan tasarıya verilecek bir önergeyle; 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 darbelerinde TSK'dan atılanlara da yargı yolu açılacak.

Milli Savunma Bakanlığı yapılacak düzenleme ile ilgili bir çalışma başlattı. Son çalışma ile 12 Eylül mağdurlarının da YAŞ kararlarında mağdur olanlarla aynı haklara sahip olmaları öngörülüyor. - Ankara


Son Dakika

Bayram tatili sonrası altının gram fiyatı 441 liradan işlem görüyor Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Kaza sonrası tanker sürücüsünün tekme-tokat dövülme anı güvenlik kamerasında Ürküten araştırma! Koronavirüs tedavisi görenlerin yarıdan fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Şehit Esma Çevik'in babasının "Katil yakalansın" duası kabul oldu Ambulansa alınmayan genç adam acil servisi birbirine kattı, "Dikkat çekmek için yaptım" dedi Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı Korkutan görüntü! Irak'ta tonlarca balık telef oldu Havale ücreti kurnazlığı! Tüketici derneği başkanı bankaların foyasını ortaya çıkardı