12 Kişi Ekmekten Zehirlendi - Son Dakika

12 Kişi Ekmekten Zehirlendi

02.01.2012 18:26
12 Kişi Ekmekten Zehirlendi

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, sac üzerinde pişen ekmekten yiyen birbirine akraba çoğunluğu çocuk 12 kişi zehirlendi.

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, sac üzerinde pişen ekmekten yiyen birbirine akraba çoğunluğu çocuk 12 kişi zehirlendi.

Olay, öğleden sonra Akçakale'nin Yeşerti Köyü'nde meydana geldi. Köyde yaşayan birbirine akraba Yaze ve Hanse Ural, sac üzerinde ekmek pişirdi. İki kadın daha sonra yaptıkları ekmekleri, evde bulunan yakınlarıyla birlikte yedi. Ekmeği yedikten bir süre sonra baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma şikayetleri başlayan 12 kişi, komşularının yardımıyla otomobillere bindirilerek Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü. Acil servislere getirilen; Yaze (69), İsmail (54), Hanse (42), Karna (32), Emine (29), Ömer (11), İbrahim (10), Rukiye (8), Faruk (6), Kübra (5), Elifnur (4) ve Hüseyin Ural'ın (3) tedavilerine başlanırken, sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Çoğunluğu çocuk 12 kişinin zehirlenmesine yol açtığı ileri sürülen ekmekten alınan numune ise incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü'ne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(HK/SS) - Şanlıurfa/ Akçakale

Kaynak: DHA
İbrahim Tatlıses, 5. defa AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu İbrahim Tatlıses, 5. defa AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu Mahmut Tanal: İrap'ta Şanlıurfa'daki Sel Riskine Dikkat Çekiliyor. Fakat İlgili Kurumlar, Kendi Hazırladıkları Risk Planına Uymadı Mahmut Tanal: İrap'ta Şanlıurfa'daki Sel Riskine Dikkat Çekiliyor. Fakat İlgili Kurumlar, Kendi Hazırladıkları Risk Planına Uymadı Şanlıurfa'da kalp hastası anjiografi yöntemiyle tedavi edildi Şanlıurfa'da kalp hastası anjiografi yöntemiyle tedavi edildi

Son Dakika Güncel 12 Kişi Ekmekten Zehirlendi - Son Dakika


Advertisement