12 Kişi Ekmekten Zehirlendi - Son Dakika

12 Kişi Ekmekten Zehirlendi

02.01.2012 18:26
12 Kişi Ekmekten Zehirlendi, System.String[]

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, sac üzerinde pişen ekmekten yiyen birbirine akraba çoğunluğu çocuk 12 kişi zehirlendi.

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, sac üzerinde pişen ekmekten yiyen birbirine akraba çoğunluğu çocuk 12 kişi zehirlendi.

Olay, öğleden sonra Akçakale'nin Yeşerti Köyü'nde meydana geldi. Köyde yaşayan birbirine akraba Yaze ve Hanse Ural, sac üzerinde ekmek pişirdi. İki kadın daha sonra yaptıkları ekmekleri, evde bulunan yakınlarıyla birlikte yedi. Ekmeği yedikten bir süre sonra baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma şikayetleri başlayan 12 kişi, komşularının yardımıyla otomobillere bindirilerek Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü. Acil servislere getirilen; Yaze (69), İsmail (54), Hanse (42), Karna (32), Emine (29), Ömer (11), İbrahim (10), Rukiye (8), Faruk (6), Kübra (5), Elifnur (4) ve Hüseyin Ural'ın (3) tedavilerine başlanırken, sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Çoğunluğu çocuk 12 kişinin zehirlenmesine yol açtığı ileri sürülen ekmekten alınan numune ise incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü'ne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(HK/SS) - Şanlıurfa/ Akçakale

12 Kişi Ekmekten Zehirlendi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 12 Kişi Ekmekten Zehirlendi - Son Dakika


Son Dakika

Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı 481 liradan işlem görüyor Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı Para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve çetesi, inşaat işçisine kabus yaşattı