12 Yaşındaki Gitar Virtüözü Aylin İtalya'da Birinci Oldu - Son Dakika

12 Yaşındaki Gitar Virtüözü Aylin İtalya'da Birinci Oldu

24.05.2016 10:53
12 Yaşındaki Gitar Virtüözü Aylin İtalya'da Birinci Oldu

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü öğrencisi 12 yaşındaki Aylin Çelik, İtalya'da düzenlenen 13'üncü Uluslararası Enrico Mercatali Klasik Gitar Yarışması'nda 93 puanla birinci oldu.

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü öğrencisi 12 yaşındaki Aylin Çelik, İtalya'da düzenlenen 13'üncü Uluslararası Enrico Mercatali Klasik Gitar Yarışması'nda 93 puanla birinci oldu.

Gorizia kentindeki yarışmaya birçok ülkeden yüzlerce yarışmacı katıldı. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkanoğlu'nun öğrencisi Aylin Çelik de yarışmaya 11- 13 yaş kategorisinde yer aldı. Çelik, Domenico Scarlatti'nın 'Sonatta in e-moll' ile Nikita Koshkin'in 'Usher Waltz' adlı eserlerini gitarı ile seslendirerek jüriden tam not aldı. Aylin Çelik, yarışma sonunda kendi kategorisinde dünyanın dört bir yanından gelen 28 yarışmacıyı geride bırakarak 93 puanla birinci oldu.

Düzenlenen ödül töreninin ardından Mersin'e dönen İngilizce öğretmeni Natalia Çelik ile Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Kemal Çelik'in kızı Aylin Çelik, aldığı ödülünün büyük sevincini yaşıyor. İtalya'ya giderken dereceye gireceğini düşünmediğini anlatan Çelik, "Yarışmada benim kategorimde farklı ülkelerden 28 yarışmacı vardı. Aldığım dereceye ben de şaşırdım. Bundan sonra yarışmalara katılıp yine derece almak istiyorum. Kendimi geliştirip klasik gitar anlamında daha iyi yerlere gelmek istiyorum. Çok çalışıp, eğitimi sürdürerek kendimi geliştireceğim" diye konuştu.

Yarışmada derece almasında ailesi kadar kendisini çalıştıran öğretmeni Yrd. Doç Mehmet Özkanoğlu'na da çok teşekkür eden Çelik, "Buralara, bu derecelere öğretmenimin disiplinli eğitimi ile geldim. Yarışma öncesi ve sonrası ailem de bana büyük destek verdi" dedi.

Önemli bir başarıya imza atan Aylin Çelik, 23 Nisan'da Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde şefliğini Lorenzo Coladonato'nun yaptığı konserde solist olarak sahne alıp performansı ile göz doldurmuştu.

- Mersin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi onuruna yemek verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi onuruna yemek verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samp-T Konusunda İmza Safhasına Gelelim İstiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samp-T Konusunda İmza Safhasına Gelelim İstiyoruz İtalya Başbakanı Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması İtalya Başbakanı Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 12 Yaşındaki Gitar Virtüözü Aylin İtalya'da Birinci Oldu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement