Köy Korucusu Cinsel İstismar Suçundan Görenden Atıldı - Son Dakika

Köy Korucusu Cinsel İstismar Suçundan Görenden Atıldı

24.01.2014 15:16
Köy Korucusu Cinsel İstismar Suçundan Görenden Atıldı, System.String[]

Tunceli'de 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduktan sonra tutuklanan köy korucusu Hamit P. görevden atıldı.

Tunceli Valisi Yusuf Hakan Güner, Pertek İlçesi'ne bağlı Çataksu Köyü'nde, öğrenci servis aracının içerisinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduktan sonra tutuklanan köy korucusu Hamit P.'nin görevine son verildiğini açıkladı.

YAŞADIKLARINI ÖĞRETMENİNE ANLATTI

Tacize uğrayan kız çocuğunun, yaşadıklarını anlattığı okuldaki bir kadın öğretmenin, Pertek Kaymakamlığı ve Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunmasından sonra korucunun yakalandığı ortaya çıktı.

"ÖĞRENCİ SERVİSLERİNDE HOSTES OLACAK"

Pertek İlçesi'ne bağlı Çataksu Köyü'nde, bir köy korucusunun, küçük yaştaki kıza cinsel istismarda bulunması süreci ile ilgili soruyu Vali Güner şöyle yanıtladı:

"Burada hepimizin malumu bir köyümüzde, hiçbirimizin tasvip etmeyeceği, çirkin bir durum yaşanmıştır. Servis aracında neden hostes ya da görevli yok? Normalde bütün öğrenci servislerinde şoför ile birlikte bir yardımcının olması gerekiyor, bu konu da araştırılacaktır. Bundan böyle ilimizde hiçbir servis aracı hostes, yani yardımcı bir personel olmadan öğrenci taşıyamayacaktır. Bu kesin bir talimattır ve bu konu sürekli denetlenecektir. Servis araçlarında yardımcı personel yoksa, öğrenci taşıması yapamayacaktır Bu tür iğrenç olaylara bir daha meydan vermemek için bütün önlemlerimizi alacağız."

"KORUCU GÖREVDEN ALINDI"

Küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan köy korucusu Hamit P.'nin görevden alındığını da ifade eden Vali Güner şöyle dedi:

"Biz olayı öğrenir öğrenmez derhal harekete geçtik. Korucu jandarma tarafından yakalanmıştır. Hukuka teslim edilmiş ve tutuklanmıştır. Talimat verdim ve derhal korucunun işine son verildi. Yani bu çirkin olayın faili olan köy korucusunun görevine son verilmiştir. Ayrıca bir idari soruşturma açtık, soruşturma devam ediyor. Görevlilerden herhangi birinin bir kusuru ve ihmali varsa kesinlikle cezasını bulacaktır."

Köy Korucusu Cinsel İstismar Suçundan Görenden Atıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Köy Korucusu Cinsel İstismar Suçundan Görenden Atıldı - Son Dakika


Son Dakika

Karadeniz'de sıcak dakikalar! Rusya, İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı 14:26 Karadeniz'de sıcak dakikalar! Rusya, İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı Babasına kızdığı için kendini jiletleyip evini yakan şahıs oturup olanları izledi 14:14 Babasına kızdığı için kendini jiletleyip evini yakan şahıs oturup olanları izledi İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı 14:07 İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı
Milan, Hakan Çalhanoğlu'nu kaptırdıktan sonra Milli Takım'ın golcüsü Burak Yılmaz'ı yakın markaja aldı 13:55 Milan, Hakan Çalhanoğlu'nu kaptırdıktan sonra Milli Takım'ın golcüsü Burak Yılmaz'ı yakın markaja aldı 15 kişinin yaşamını yitirdiği Doğanlar Apartmanı deprem yönetmeliğine aykırı yapılmış 13:48 15 kişinin yaşamını yitirdiği Doğanlar Apartmanı deprem yönetmeliğine aykırı yapılmış Sağlık çalışanlarının istifa yasağı 1 Temmuz'dan itibaren kalkacak 12:58 Sağlık çalışanlarının istifa yasağı 1 Temmuz'dan itibaren kalkacak
Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi 12:35 Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi Sergen Yalçın, 4 saat süren toplantı sonucunda 45 milyon TL ücrete 12:03 Sergen Yalçın, 4 saat süren toplantı sonucunda 45 milyon TL ücrete "Tamam" dedi
Advertisement