Kanala Düşen Suriyeli İple Kurtarıldı - Son Dakika

Kanala Düşen Suriyeli İple Kurtarıldı

Kanala Düşen Suriyeli İple Kurtarıldı
Son Güncelleme: 08.07.2016 10:23

Adana'da serinlemek için sulama kanalına ayağını sokarken düşerek boğulma tehlikesi geçiren şahsı polis ve vatandaşlar çevreden bulup birbirine bağladığı iple sudan çıkardı.

Adana'da serinlemek için sulama kanalına ayağını sokarken düşerek boğulma tehlikesi geçiren, yaklaşık 120 kiloluk Suriyeli şahsı polis ve vatandaşlar çevreden bulup birbirine bağladığı iple sudan çıkartarak kurtardı.

SERİNLEMEK İÇİN SUYA AYAĞINI SOKTU

Edinilen bilgiye göre, Suriye'de süren iç savaştan kaçarak Adana'ya gelen Muhammed Ahmet (43), sıcak ve nemli havadan bunalınca Ziyapaşa Mahallesi'nden geçen DSİ'ye ait sulama kanalı kenarına geldi. Yüzme bilmeyen Ahmet, serinlemek için suya ayağını soktu.

Kanala Düşen Suriyeli İple Kurtarıldı

1 KM BOYUNCA SÜRÜKLENDİ

Yaklaşık 120 kilo olan Ahmet bir an dengesini kaybederek suya düştü. Suda sürüklenmeye başlayan Ahmet'i bir süre sonra vatandaşlar fark etti. Bazı vatandaşlar Ahmet'i kurtarmak için sulama kanalına atladı ancak Ahmet aşırı kilolu olduğu için onu çıkartamadılar. Yaklaşık 1 kilometre sürüklenen Muhammed Ahmet, Bağlar Polis Merkezi önüne kadar geldi. Polis de durumu fark ederek hemen Ahmet'i kurtarmak için seferber oldu. Bu arada çevreden bulunan ipler birbirine bağlanarak kanala girip Ahmet'i tutmayı başaran vatandaşlara atıldı. Vatandaşlar Ahmet'i ipe bağladı. Daha sonra da Ahmet kıyıya doğru çekildi. Ancak Ahmet kilolu olduğu için karaya çıkarmak da güç oldu.

Kanala Düşen Suriyeli İple Kurtarıldı

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Vatandaş ve polisler Ahmet'i yan yatırıp yuttuğu suyu çıkarmaya çalıştı. Bir süre sonra gelen ambulansla Ahmet hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Görgü şahidi bir kadın, Ahmet'in kanala düştüğünü sonra suda sadece kafasının göründüğünü belirterek, gençlerin ve polisin kurtardığını anlattı.

Kanala Düşen Suriyeli İple KurtarıldıKaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kanala Düşen Suriyeli İple Kurtarıldı - Son Dakika


Advertisement