120 Milyon Dolarlık 'Çığlık' - Son Dakika

120 Milyon Dolarlık 'Çığlık'

03.05.2012 09:17
120 Milyon Dolarlık 'Çığlık', System.String[]

Norveç'li ressam Edvard Munch'un "Çığlık' adlı tablosu 119 Milyon 922 bin 500 dolara alıcı buldu.

Açık arttırma usulü ile satılan ve bu zamana kadar en pahalı fiyata satılan tablo ünvanını alan Çığlık isimli bir tablo tam 119 Milyon 922 bin 500 dolara alıcı buldu.

New York'ta uluslararası müzayede şirketi Sotheby's tarafından düzenlenen açık arttırmada 50 milyon dolara satışa çıkan tablo 120 milyon dolara yakın bir fiyata alıcı bularak, tarihte açık arttırma yoluyla satılan en pahalı tablo ünvanını elde etti.

Norveç'li ressam Edvard Munch'un "Çığlık' adlı tablosu dün yapılan açık arttırmada 119 Milyon 922 bin 500 dolara satıldı. New York'ta uluslararası müzayede şirketi Sotheby's tarafından düzenlenen açık arttırmada 50 milyon dolara satışa çıkan tablo, sıkı bir rekabet sonucunda 120 milyon dolara yakın bir fiyata alıcı bularak, tarihte açık arttırma yoluyla satılan en pahalı tablo ünvanını elde etti.

Daha önceki en pahalı tablo ünvanı Picasso'nun, 1932 yılında yaptığı " Nu au plateau de sculpteur " isimli tablosuna aitti. Buy tablo 2010 yılında New York'taki Christie's müzayede salonunda satılmış ve en pahalıya satılan tablo ünvanını elde etmişti.

Şimdi ise bu ünvan Ressam Edvard Munch'un"Çığlık' tablosuna geçti. Çığlık tablosu New York'ta düzenlenen açık arttırmaya telefonla katılan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kişinin aldığı bildirildi.

120 Milyon Dolarlık 'Çığlık'
120 Milyon Dolarlık 'Çığlık'

Kaynak: ANKA

Son Dakika Dünya 120 Milyon Dolarlık 'Çığlık' - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

İntihar için inşaata çıkan vatandaş, karısının tek sözüyle aşağıya indi Lokantacılar salgın sürecinde iş yerlerinin açılması konusunda umutlu Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, vali ve kaymakamlara militan diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak Tuba Büyüküstün Sefirin Kızı ile fırtına gibi esti! Takipçi sayısı 5 milyonu buldu CSKA Moskova Cenk Tosun'u kiralık olarak kadrosuna katmak istiyor Sahilde bulunan cansız bedenin sır perdesi aralandı; kaçak göçmen dramı çıktı Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen: İlk kurultayda genel başkan adayı olacağım Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı