120 Öğrenciyi Sağlık Taramasından Geçirdiler - Son Dakika

120 Öğrenciyi Sağlık Taramasından Geçirdiler

02.01.2012 12:41
120 Öğrenciyi Sağlık Taramasından Geçirdiler, System.String[]

Adana Sağlık Mensupları Derneği (Adana SAMADER) 120 öğrenciyi sağlık taramasından geçirdi.

Adana Sağlık Mensupları Derneği (Adana SAMADER) 120 öğrenciyi sağlık taramasından geçirdi.

Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan proje kapsamında Şakirpaşa Eğitim Merkezi'ne giden öğrencilere, sağlık taramasının yanı sıra ağız sağlık bilgisi eğitimi de verildi.

Uz. Dr Sinan Kırım, Uz. Dr Hakan Kaya, Uz. Dr. Necmi Balkan, Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Serkan Poyraz, Dr. Fatih Bayat Dr. Necati Atlı, Diş Hekimi Yasin Türkoğlu ve Odyometrist Selami Yılmaz'dan oluşan ekip tarafından Altın Çocuk Derneği Şakirpaşa eğitim merkezindeki 120 öğrenci genel sağlık kontrolünden geçirildi.

120 çocuğun genel sistemik fizik muayenelerin yapıldığını belirten Uz. Dr. Sinan Kırım, "Sistemik muayeneleri ile göz hastalıkları uzmanı tarafından göz muayeneleri diş hekimimiz tarafından ağız ve diş muayeneleri yapıldı. Duyma sıkıntısı yaşayan öğrencilerimize de İşitme testleri yaptık. Çocukların bir kısmında işitme ve görme kusuru ve diş çürüklerine rastlandı. Gerekli önerilerde bulunduk. Diş hekimi tarafından ağız ve diş sağlığının önemini ve diş fırçalamanın gerekliliği anlatıldı." dedi.

120 Öğrenciyi Sağlık Taramasından Geçirdiler

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 120 Öğrenciyi Sağlık Taramasından Geçirdiler - Son Dakika


Son Dakika

760 gole ulaşan Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüş'ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Hastanedeki aşk intiharıyla ilgili herkes aynı soruyu soruyor: O silah oraya nasıl sokuldu?