1200 Satranççı Kocaeli'de Bir Araya Geliyor - Son Dakika

1200 Satranççı Kocaeli'de Bir Araya Geliyor

13.01.2012 09:42
1200 Satranççı Kocaeli'de Bir Araya Geliyor, System.String[]

Kocaeli genelindeki ilköğretim düzeyindeki öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek Yıldız Takımlar Satranç Ligi yapacak.

Türkiye Satranç Federasyonu'nun 2011-2012 faaliyet programında yer alan ve Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen Çocuk ve Yıldız Takımlar Satranç Ligi Kocaeli'de yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü'nün Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileriyle yaptığı görüşmeler sonrasında yarışma Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ve Yıldız Takımlar Satranç Ligi adı altında yapılacak.

SATRANÇ SPORUNU TABANA YAYMAK

Çocukların sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini artırma, takım ruhu içerisinde birlikte hareket edebilme yeteneğini geliştirme ve Kocaeli genelinde satranç sporunu tabana yaymayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu proje ile ilköğretim düzeyindeki yüzlerce minik satranççıyı bir arada buluşturacak.

1200 ÖĞRENCİ BİR ARAYA GELECEK

21-23 Şubat tarihleri arasında Hasan Gemici Spor Salonu'nda yapılacak olan müsabakalara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları dâhilindeki 12 ilçede bulunan ilköğretim öğrencileri, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri'ndeki 15 yaş altı çocuklar katılacak. 12 ilçeden 1200 satranççının katılmasının beklediği turnuvada ilçelerinde ilk üç dereceye giren sporculara madalya ve kupa verilecek.

1200 Satranççı Kocaeli'de Bir Araya Geliyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 1200 Satranççı Kocaeli'de Bir Araya Geliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı