Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum - Son Dakika

Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum

21.10.2020 08:56

Adıyaman'da, 6 yerinden bıçaklanarak öldürülen ve cansız bedeni boş arazide bulunan 13 yaşındaki Hüseyin Nasrullah Çelik'in katil zanlısının akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etmesi, acılı anneyi isyan ettirdi. Bıçaklanarak öldürülen oğlunun acısını yaşayan anne, "Oğlum öldüğü günden bu yana bıçak görmeye dayanamıyorum.'' dedi.

Adıyaman'da, eşinden boşandıktan sonra 3 çocuğu ile birlikte yaşamaya başlayan Sabiha Tunç'un en küçük oğlu Hüseyin Nasrullah Çelik, geçen yıl doğum günü olan 30 Temmuz günü Esentepe Mahallesi'ndeki evlerinden çıktı. Ancak geri dönmedi. Yapılan kayıp başvurusu üzerine polis çocuğu bulmak için çalışma başlattı.

ÇOCUK İSTİSMARINDAN SABIKALI

Bölgedeki güvenlik kameralarından çocuğun son olarak mahallede marketi bulunan Murat Çekiç (36) ile olduğu belirlendi. 'Çocuk istismarı' suçundan sabıkalı olan Çekiç'in kenti terk ettiği saptandı. Polis peşine düştüğü Murat Çekiç'i 3 Ağustos 2019 günü Antalya'da yakaladı. Gözaltına alınan Çekiç, sorgusunda Hüseyin Nasrullah Çelik'i 6 yerinden bıçaklayarak öldürdüğünü, cesedi, Kahta ilçesine bağlı Boğazkaya köyü yakınlarındaki boş araziye attığını itiraf etti. Çekiç'in gösterdiği yerde cesedi bulunan çocuk toprağa verilirken, katil zanlısı tutuklanarak cezaevine koyuldu.

13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum

CEZAEVİNDEN ÇIKMAK İSTİYOR

Murat Çekiç hakkında müebbet hapis cezası istemiyle 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın geçen hafta görülen duruşmasında, sanık avukatları Çekiç'in akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi talebinde bulundu. Duruşma ertelenirken, adliye bahçesinde sinir krizi geçiren anne Sabiha Tunç, oğlunu öldüren sanığın akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürerek, cezaevinden çıkmak istediğini söyledi. Tunç, "Oğlumun katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

''MUTFAĞA GİRMEYE KORKUYORUM''

Yaşadıklarını anlatan anne Tunç, her bıçak gördüğünde oğlunun öldürülmesinin aklına geldiğini anlatarak, "Bir yılı aşkın zamandır sürekli ağlıyorum. Oğlumun arkasından gözyaşı döküp duruyorum. Küçücük oğlum bıçaklanarak, öldürüldü. Her bıçak gördüğünde yaşadığı acı aklıma geliyor ve perişan oluyorum. Oğlum öldüğünden bu yana bıçak görmeye dayanamadığım için mutfağa giremiyorum. Bıçak göreceğimi bildiğim için mutfağa girmeye korkuyorum" dedi.

13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum

"BENİM İÇİM CAYIR CAYIR YANIYOR"

Oğlunun katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını, çocuk ve kadın öldürenlerin idam edilmesini isteyen Sabiha Tunç, şöyle devam etti: "Her bıçak gördüğümde elim-ayağım titriyor. Katilin oğlum Hüseyin'i nasıl bıçakladığı aklıma geliyor. Ben yemek yapmaktan artık nefret ediyorum, bıçak kullanmaktan nefret ediyorum. Ben kafayı yedim artık ne yaptığımı bilmiyorum. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Avukatları katilin akıl dengesinin yerinde olmadığını savunuyorlar ki; tahliye olsun. Peki akli dengesi yerinde değilse nasıl ehliyet alıyor, nasıl market işletiyor, nasıl evlenip çoluk çocuk sahibi oluyor? Akli dengesi yerinde olmayan insan bunları yapamaz ama bu yapıyor. Ben artık avukatların savunmalarını dayanamadım ve adliye bahçesinde isyan ettim. İdamın gerçekten gelmesini istiyorum. Bu çocuk katillerinin, kadın katillerinin idam edilmesini istiyorum. İdam gelsin bu katiller sorgusuz idam edilsin. Bir daha böyle şeyler olmasın, annelerin içi yanmasın. Çünkü benim içim cayır cayır yanıyor. Ben ne yaparsam yapayım içindeki ateşi söndüremiyorum."

Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum
Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum
Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum
Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum
Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Oğlu bıçaklanarak öldürülen anne acısını dile getirdi: Bıçak görmeye dayanamıyorum - Son Dakika

YORUMLAR (1)
  • serdaro: Rabbim sabırlar versin. Ah be annem senin çektiğin acıyı ancak tahmin edebilirim. Ne yaparsak yapalım bu hissettiğin şey seninle mezara kadar gelecek. Ne teselli edebilir ki seni. Ancak o mahlukatın asılması biraz da olsa su serper yüreğine. Barıştırır içinde yaşattığın oğlunla seni. Evladı olan anlar anayı, merhameti olan anlar anayı. Rabbim mekanını cennet eylesin genç yavrumuzun. Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi