13 yaşındaki öğrencisini darp eden müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verildi - Son Dakika

13 yaşındaki öğrencisini darp eden müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verildi

4 gün önce

İstanbul Üsküdar Nursen Fuat Özdayı Ortaokulu'nda görevli kadın müdür yardımcısı N.B, 13 yaşındaki öğrencisini darp ettiği gerekçesiyle mahkeme tarafından 3 bin TL para cezasına çarptırıldı.

13 yaşındaki öğrencisini darp eden müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verildi, System.String[]

Haberler.com/ ÖZEL HABER

İstanbul'daki bir ortaokulda kadın müdür yardımcısı N.B, 13 yaşındaki S.D'yi derse geç kaldığı gerekçesiyle darp etti. Ailenin dava açması üzerine görülen duruşmada hakim, talihsiz çocuğu darp ettiği gerekçesiyle müdür yardımcısını 3 bin TL para cezasına çarptırdı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan davacı avukatı Bedia Teymur, "Bu duruma maruz kalan kim olursa olsun her daim yanındayız" dedi.

Olay İstanbul'daki Nursen Fuat Özdayı Ortaokulu'nda gerçekleşti. 13 yaşındaki S.D, derse geç kaldığı gerekçesiyle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni tarafından önce azarlandı, daha sonra soru sormaya gittiği arkadaşıyla yeri değiştirilmek istendi. Yerini değiştirmek istemeyen S.D, din kültürü öğretmeni tarafından kolundan tutarak müdür yardımcısının odasına götürüldü.

ÇOCUĞUN BOĞAZINI SIKTI

Müdür yardımcısının odasına giren küçük çocuk, burada müdür yardımcısı tarafından darp edildi. Olayı sadece din kültürü öğretmeninden dinleyen müdür yardımcısı, küçük çocuğun ayağına tekme atarak odadan çıkmasını istedi. Daha sonra 13 yaşındaki S.D'ye, "Daha bu okula gelme" diyen öğretmen, "Geleceğim" cevabını alınca küçük çocuğu tekrar odaya sokup boğazını sıktı.

AİLE HEMEN DARP RAPORU ALDI

Okuldan sonra eve giden 13 yaşındaki S.D, kadın müdür yardımcısı tarafından maruz kaldığı şiddeti ailesine anlattı. Aile, çocuğunun boynunda ve ayak bileklerindeki yaraları gördükten sonra hastaneye giderek darp raporu aldı.

ŞİKAYETTE BULUNULDU

Hastaneden alınan darp raporunun ardından Çocuk Şube Müdürlüğüne giden aile, kadın müdür yardımcısı N.B hakkında şikayette bulundu ve dava açtı. Mahkeme, sanığın eylemini beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı ve kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanılmak suretiyle gerçekleştirdiğine kanaat getirerek müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verilmesini hükmetti.

"EĞİTİMDE ŞİDDETE HER ZAMAN KARŞIYIZ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan davacı avukatı Bedia Teymur, "Eğitimde şiddete her zaman karşıyız. Bu duruma maruz kalan kim olursa olsun her daim yanındayız. Konuşmanın sorunları çözebileceği bilindiği halde şiddeti seçmek yanlıştır. Öğretmenlerin öğrenciler için bir model rol oluşturduğu unutulmamalıdır. Herhangi bir şiddet olayında öğretmenin model rolü çöker ve o, öğrenci için sıradan bir insana dönüşür. Bu yüzden öğrenci karşısındakine güven duygusunu da yitirebilir" şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 13.02.2020 03:03 

YORUMLAR (5)
  • Eğitim bitmiş: Bazı öğretmenlerde egoist el kadarçocukları bıle döven var ne yetkısı ıstıyolarmış bır de adam gıbı eğitseler gençlik zaten adam olur....anca maaşınıza bakar olmuşlar Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Mhmt: Mevzuatta ogretmenin ve idarenin eli guclendirilmeli... yaptirim secenekleri olmali... cok sorunlu bireyler rehberlik ve arstirma merkezine yonlendirilip tedavi sureci isletilmeli... suan ogretmen ve idarenin eli o kadar zayifki... ceza uygulamadan ziyade olumsuz davranislarin duzeltilebilmesi icin gerek ozel ogretim gerekse psikolojik danisma hizmetlerine yinlendirilmeli ogrenciler Cevap Yaz 5 120 Yayından Kaldır


Son Dakika

Evli sevgilisini doktorla anlaşarak "hamileyim" deyip dolandırdı
İş bulamayan üniversite öğrencisi Hakan Taşdemir intihar etti Kütahya'da ortaya çıkan yeni saadet zinciri: 14 milyon liralık vurgun yaptı İstanbul'da çalınan arabayı Gürcistan'da buldu