13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu - Son Dakika

13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu

5 gün önce

Antalya'da 2002 yılında evlenip 2015 yılında boşandığı T.D.'den olan 13 ve 9 yaşlarındaki 2 çocuğun öz babası olmadığını adli tıp raporuyla öğrenen N.O.'nun açtığı soybağının reddi davasında mahkeme, çocukların babadan olmadığına karar verdi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan N.O. 2002 yılında evlendiği eşi T.D.'den şiddetli geçimsizlik sebebiyle 2015 yılında anlaşmalı boşandı. N.O. ortak çocukları için 300'er lira nafaka ödemeyi taahhüt etti. Zaman içerisinde işleri bozulan ve aşırı miktarda borçlanan N.O.'ya karşı eski eşi T.D. nafakanın arttırılması davası açarak iki çocuk için ayrı ayrı 750'şer lira nafaka istedi.

KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Eşinin boşanmadan önce kendisini aldattığını öğrenen ve çocukların kendisinden olmayabileceği söylenen N.O. Manavgat Aile Mahkemesinde 'soybağının reddi' davası açtı. Dava kapsamında N.O. ve çocuklardan alınan kan örnekleri İzmir Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesine gönderildi. İzmir Adli Tıp Kurumunda incelenen kan örneklerinden N.O.'nun kendi çocuğu olarak bildiği R.O. ve E.B.O.'nun babası olmadığı tespit edildi.

NÜFUSUNDAN DÜŞÜLECEK

Manavgat 1. Aile Mahkemesinde davanın 5'inci duruşması yapıldı. Duruşmaya davacı N.O.'nun avukatı Atalay Arslan katıldı. Davalı T.D. katılmadı. Mahkeme, davacı talebini kabul ederek, çocuklar R.O. ve E.B.O.'nun N.O.'dan olmadığına karar verip, soybağının reddine hükmetti. Kararın kesinleşmesinin ardından R.O. ve E.B.O., N.O.'nun nüfusundan düşülecek.

BABA MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇACAK

N.O.'nun avukatı Atalay Arslan, bu davayla müvekkilinin haklılığının ispatlandığını belirterek, gerekçeli kararın açıklanmasının ardından daha önceden açtıkları nafakanın kaldırılması davasını da kazanacaklarını ümit ettiklerini ve ayrıca bugüne kadar müvekkilimin zararlarını tazmin için maddi, elem ve ızdırabın giderilmesi içinde manevi tazminat davası açacaklarını söyledi.

13 yıl sonra çocuklarının kendisinden olmadığını öğrenen baba kahroldu
Haber Yayın Tarihi: 14.01.2020 11:05 Kaynak: İHA

YORUMLAR (78)
  • İnferno: Ben asıl çocukların asıl babasına şaşırdım. Nasıl haberi olmamış. İnsan kendi çocuklarını başkasına büyüttürür mü. O kadın da ne kadar kansızmış. Başkasından peydahladığı çocukları başka adama baktırmış. Allahsız kitapsız kadın. Bunun cezası olmalı. Bu kadar kolay olmamalı bu iş. Adam dna testi yapmasaydı bu kadına ömür boyu nafaka vs verecekti. Bu resmen dolandırıcılık. Karşılığı olmalı bunun. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kenan : Hem adamın ekmeğini yiyeceksin hem başkasına vereceksin hem de onun bunun çocuklarının masrafını adama yükleyeceksin sen nasıl bir insansın ya Allah adama sabir ve dayanma gücü versin madem öyle kimle aldattıysan kendi çocuğuna baksın yok bakmıyorsa neden o insanla birl8kte oluyorsun da sana ve çocuklarına bakan bu insana nankörlük yapıyorsun senin ne bu dünyada ne de diğer tarafta yatacak yerin yok... Cevap Yaz 266 7 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Son Dakika

Gasp ettikleri 10 bin lira ile alem yapıp saç boyattılar
Elindeki tüfek kazara ateş alan liseli hayatını kaybetti Tartıştığı kuzenini 3 kurşunla öldüren şahıs tutuklandı Şişli'de akıl almaz kaza! Metrobüs, motosiklete çarptı, dehşet anları kamerada

Son Dakika Haberleri