14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali - Son Dakika

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali

08.05.2015 15:08
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, System.String[]

İtalyan’ın en ünlü sopranoları Le Div4s, 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, 10 Mayıs akşamı Mersinlilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İtalyan'ın en ünlü sopranoları Le Div4s, 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, 10 Mayıs akşamı Mersinlilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İtalyan yapımcı Francesca Volpini tarafından dinleyicilere yeni bir deneyim sunmak amacıyla kurulan Le Div4s, dünyanın en ünlü eserlerini orijinaline bağlı kalarak yeniden yorumluyor. Repertuvarlarında Mozart'tan Bellini'ye, Verdi'den Pucci'ye gönüllerde taht kurmuş pek çok eser bulunan Le Div4s, Mersinlilerle buluşmak için gün sayıyor. 10 Mayıs akşamı Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Mersin Festival Orkestrası eşliğinde sahne alacak olan grup, konser öncesi verdikleri röportajda, Türkiye'ye yeniden gelecekleri için çok heyecanlı olduklarını belirtip tüm Mersinlileri kendilerini izlemeye davet etti.

Le Div4s, 10 Mayıs akşamı çok özel bir repertuvar ile Mersinlilerin karşısında olacak. Dünyanın en ünlü opera eserlerinden biri olan Carmen'den bölümler yorumlayacak olan grup, Rota'dan Godfather, Edith Piaft'dan La Vie en Rose gibi popüler parçaları da seslendirecek. - MERSİN

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Göztepe yenilgisi sonrası küplere binen Çalımbay'dan hakemlere çağrı: G.Saray'dan korkmayın Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı