Son Dakika Haberleri: 14 Yaşındaki Kız Arkadaşını Okulun Bahçesinden Kaçırdı

14 Yaşındaki Kız Arkadaşını Okulun Bahçesinden Kaçırdı

4 yıl önce

Eskişehir'de 22 yaşındaki bir kişinin internette tanıştığı 14 yaşındaki kız arkadaşını okulun bahçesinden kaçırdığı iddia edildi.14 yaşındaki kızı okul bahçesinden alarak aracıyla bölgeden uzaklaştığı iddia edilen zanlı, şikayet üzerine güvenlik...

14 Yaşındaki Kız Arkadaşını Okulun Bahçesinden Kaçırdı, System.String[]
Eskişehir'de 22 yaşındaki bir kişinin internette tanıştığı 14 yaşındaki kız arkadaşını okulun bahçesinden kaçırdığı iddia edildi. 14 yaşındaki kızı okul bahçesinden alarak aracıyla bölgeden uzaklaştığı iddia edilen zanlı, şikayet üzerine güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Olay,  Mihalıççık ilçesi  Gün Sazak Orta Okulu'nda yaşandı. Alınan bilgiye göre, Metin S. (22)  Gün Sazak Orta Okulu'nda öğrenim gören 14 yaşındaki S.Z. ile sosyal paylaşım sitesi ' Facebook''ta tanıştı. İki genç, kısa sürede birbirlerine görüşmeye başladı. Metin S., bir süre sonra bir yakınına ait otomobil ile S.Z.’nın öğrenim gördüğü  Gün Sazak Orta Okulu'na gitti. İddiaya göre, Metin S., sabahleyin okul girmek için bahçede bekleyen S.Z.'nin yanına gitti. Metin S., S.Z.'yi okul bahçesinden alarak otomobile bindirerek bölgeden uzaklaştı. Şikayet üzerine güvenlik güçleri zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Eskişehir’de polis tarafından yakalanan S.Z. ailesine teslim edildi. Metin S. çıkarıldığı mahkemede savılık tarfından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 Mihalıççık Cumhuriyet Savcılığında okulun rehber öğretmeni eşliğinde ifadesi alınan 14 yaşındaki S.Z., kaçırma olayının olmadığını söyledi. S.Z.'nin ifadesinde, "Metin ile sözleştik. Okula geldi. Ben de teneffüsten yararlanarak otomobile bindim. Eskişehir’e geldik. Aramızda bir şey olmadı. Davacı değilim." dediği öğrenildi.

Metin S. ise S.Z. ile ' Facebook' aracılığı ile tanıştıklarını ve kaçırma olayının olmadığını birlikte gittiklerini kaydetti. Metin S., "Kötü bir niyetim yoktu. Gezmek için onu okuldan aldım. Eskişehir’de dolaştıktan sonra onu Mihalıççık’a geri getirecektim. Babasının şikayeti üzerine polis bizi yakaladı.” şeklinde konuştuğu kaydedildi. S.Z.'nin ailesi ‘kızlarını kaçırdığı’ gerekçesiyle Metin S.'den davacı oldu. Cumhuriyet Savcılığı Metin S.’yi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Canlı Yayın Kazaları Denilince Akla İlk Gelen Bu Kadın Oluyor ABD, Türkiye'nin Alacağı S-400 Füzelerinden Rahatsız Oldu: Bizim İçin Kaygı Verici
Sokak Ortasında Cinayet! Kaldırımda Oturan Adama Yaklaşıp Bıçağı Göğsüne Sapladı