Son Dakika Haberleri: 14 yıldır sınır dışı edilemiyor: Kamuoyu baskısı arttınca tutuklandı

14 yıldır sınır dışı edilemiyor: Kamuoyu baskısı arttınca tutuklandı

4 ay önce

ALMANYA'nın 14 yıldır sınır dışı edemediği Selefi Raschid K.'nın üzerinden silah, susturucu ve çok sayıda mermi bulunmasına rağmen serbest bırakılmıştı.

14 yıldır sınır dışı edilemiyor: Kamuoyu baskısı arttınca tutuklandı, System.String[]

ALMANYA'nın 14 yıldır sınır dışı edemediği Selefi Raschid K.'nın üzerinden silah, susturucu ve çok sayıda mermi bulunmasına rağmen serbest bırakılmıştı. Raschid K'nın tutuksuz yargılanmasına karar veren hakim, kamuoyu baskısı üzerine tutuklama kararı verdi. Tutuklamaya gerekçe olarak da mahkemeye bildirdiği adreste bulunamaması gösterildi.


TEHLİKELİ SELEFİLER ARASINDA


Rus vatandaşı Çeçen Raschid K. hakkında 2004 yılında sınır dışı kararı çıktı. Pasaportu ve seyahat belgesi bulunmayan Raschid K. sınır dışı edilemedi. Almanya yasalarına göre geçerli pasaportu veya seyahat belgesi bulunamayan kişiler sınır dışı edilemiyor. Raschid K. da bu gerekçeyle yaklaşık 14 yıldır Almanya'da 'Geçici Oturma İzni' ile kalıyor. Bild Gazetesi'nin haberine göre Raschid K. perşembe gecesini polis karakolunda geçirdi. Ardından da cezaevine konuldu. Raschid K., Almanya'da tehlikeli selefiler arasında gösteriliyor. Terör örgütü DEAŞ üyesi Uğur S. ile yakın ilişkisi olduğu biliniyor.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi: 14.06.2019 12:43 Amerikalı muhabirin "Endişeli misiniz?" sorusuna Erdoğan'dan yanıt: Neden endişeli olayım?
Ankara'ya gelen Pompeo'dan küstah Türkiye ve Erdoğan açıklaması Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesi kesinleşti