1492: Conquest of Paradise Filmi - Son Dakika

1492: Conquest of Paradise Filmi

15.12.2013 16:29
1492: Conquest of Paradise Filmi

1492: Conquest of Paradise filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. 1492: Conquest of Paradise filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Columbus'un mücadelesi Avrupa'nın sıkışmaya başlayan toplumlarına yeni bir yerleşim yeri bulup uygar toplumun yeni topraklara yerleşmesini sağlamaktı. 7 uzun yıldan sonra sefere parasal kaynak sağlamak için finansör arayan Columbus, seyahatine başlamak, gerekli para ve izni alabilmek için kraliçe Isabel'i (Sigourney Weaver) ikna eder... Keşfetmek istediği yeni topraklarda altın ve şeref peşindedir. Keşif rotasını Çin'e çevirir...

Columbus, aylar süren seyahati sonrası Kuzey Amerika'nın kıyı adalarını tesadüfen bulur. İspanya için sömürge kurabileceği dünyaya ait yeni cennet karayı hayal eder. Ama bir problem vardır. Yeni Dünya'da yaşayan yerliler zaten oradadırlar ve Columbus'tan önce yaşamlarını sürdüre gelmektedirler. Columbus yerlilere İspanya'ya döneceğini, orada bu yeni keşfettiği toprakları anlatacağını, binlerce İspanyalu ile bu yeni topraklara geri döneceğini anlatır.

Toprakların işgal edileceğini, bu durumdan rahatsız olacaklarını Amerika'nın keşfinin beşyüzüncü yılında Ridley Scott yönetmenliğinde çekilen bu en zorlu, en önemli maceralarından biridir.

Yönetmen: Ridley Scott

Senaryo: Rose Bosch

Oyuncular: Ángela Molina, Loren Dean, Sigourney Weaver, Armand Assante, Gérard Depardieu

Filmin Türü: Macera, Biyografi, Drama,

Orijinal Adı: 1492: Conquest of Paradise

Yapımcı Firma: 0

Yapım Yılı: 1992

Yapım Ülkesi: İspanya

Dağıtıcı Firma: 0

YORUMLAR
500
Son dakika haber: Afrika Birliği'nden İspanya'da göçmenlerin ölümü sonrası soruşturma çağrısı Son dakika haber: Afrika Birliği'nden İspanya'da göçmenlerin ölümü sonrası soruşturma çağrısı Fas, İspanya'ya geçmeyi planlayan 59 düzensiz göçmeni yakaladı Fas, İspanya'ya geçmeyi planlayan 59 düzensiz göçmeni yakaladı Bir zamanlar Fenerbahçe'de top koşturan Guiza'ya oğlundan şaşırtan suçlama: Beni terk etti Bir zamanlar Fenerbahçe'de top koşturan Guiza'ya oğlundan şaşırtan suçlama: Beni terk etti

Son Dakika Güncel 1492: Conquest of Paradise Filmi - Son Dakika


Advertisement