Son Dakika Haberleri: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Gözyaşlarıyla Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Gözyaşlarıyla Anıldı

8 ay önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü gözyaşlarıyla anıldıERZURUM - 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Erzurum Atatürk Üniversitesince düzenlenen programla gözyaşları içerisinde anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü gözyaşlarıyla anıldı

ERZURUM - 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Erzurum Atatürk Üniversitesince düzenlenen programla gözyaşları içerisinde anıldı.
Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen programa Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program öncesinde 15 Temmuz'un simge kahramanlarından olan Şehit Ömer Halisdemir adına yapılan rölyefin açılışı yapıldı. Ardından Vali Seyfettin Azizoğlu ve vatandaşlar Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü tarafından 15 Temmuz'da çekilmiş olan "15 Temmuz Fotoğraf Sergisini" gezdi. Salonda 15 Temmuz temalı sinevizyon gösterimi yapıldığı sırada ise salonda bulunan izleyiciler gözyaşlarını tutamadı.
Programın açılış konuşmasını yapan Vali Seyfettin Azizoğlu 15 Temmuz'un dosta ve düşmana en güzel cevabı verdiğini ifade ederek" Bütün tarihimiz boyunca meşru hükümetler'e karşı meşru iktidarlara karşı, hukuk düzenine karşı anayasanın, devletin hakim düzenine karşı yapılan tüm isyan, darbe ve ihtilal teşebbüsleri hep ihtilalin değişmesiyle sonuçlanmış millet ancak kafa sallamıştır. İlk defa böyle bir ihtilal, isyan teşebbüsüne karşı top yekün bir millet ayaklandı güneş doğmadan önce bu ihtilali tarihin karanlıklarına gömme başarısını gösterdi. Bu tarihimizde bir ilkti bu bize şunu gösterdi artık bundan sonra milletin iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur millet kime yönetme hakkını vermişse süresi içerisinde anayasal hak olarak onlar bu hakkı kullanacaktır ve hiç kimse hiçbir gurup milletin iradesini ortadan kaldırmaya bundan sonra cesaret edemeyecektir. Esas almamız gereken derste öğrenmemiz gereken konuda budur. Bu dosta ve düşmana verdiğimiz en güzel cevap en büyük derstir inanıyorum ki bundan sonra bu büyük ülkenin geleceği parlaktır bu ülke büyüdüğü geliştiği, değiştiği müddetçe de çevremizde ki bütün mazlum ve mağdur milletlerde huzur bulacak, barış bulacak ve bu ülkenin çevresinde ki mağdur insanlarda rahata huzura erecektir" diye konuştu.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise " O gece ayağı kalkıp sömürgecilere ve işbirlikçilere birliğimizi tehdit eden tüm güçlere karşı durduğumuz bu günü unutmayacağız ve unutturmayacağız. Başkomutanımızın seslenişi ile milletimiz tek yürek olup o hain saldırıyı püskürtmüştür. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne bayrağa sahip çıkan Türk milleti hain katillere aman vermemiştir. Bu millet binlerce yıl esaret altına girmedi ve girmeyecektir" dedi.
Açılış konuşmalarının ardından ünlü İletişimci Prof. Dr. Yusuf Kaplan "15 Temmuz Destanı" adlı söyleşide bulundu.Benzine Bu Geceden İtibaren 27-30 Kuruşluk Zam Yapılması Bekleniyor Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı

Erdoğan'ın Duyurduğu Muhtaç Ailelere Elektrik Tüketim Desteğinin Haftaya Başlaması Bekleniyor