Son Dakika Haberleri: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

5 ay önce

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, System.String[]

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çağatay, mesajında, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütünce (FETÖ) gerçekleştirilen hain darbe girişiminin, ülkenin birlik ve bütünlüğünü, milli iradeyi ve demokrasiyi ortadan kaldırmayı hedefleyen, en alçak darbe teşebbüsü olduğunu belirtti.

Kendilerine emanet edilen uçağı, tankı, topu, silah ve cephaneyi sinesinden çıktığı milletine yönelten hainlerin karşısına sarsılmaz iradeyle dikilen milletin, istiklaline uzanan hain elleri kırarak istikbaline sahip çıktığını kaydeden Çağatay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Şanlı direnişimizin 3. yıl dönümünde, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyor, bu zilletin acısını dünyada ve ahirette çekmelerini diliyoruz.

O gece sokaklarımızdan meydanlara sel olup akan Bitlis şehrimizin kahraman evlatları, ecdadının düşman işgaline karşı koyduğu hürriyet aşkı ve mücadele ruhunun asla sönmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Ne mutlu yurdun dört bir köşesinde bu ruhu sergileyenlere. Sarsılmaz inanç, azim ve kararlılıkla 15 Temmuz gecesi adlarını tarihe yazdıran şehitlerimizi rahmetle, canlarını seve seve ortaya koyan kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum."

Haber Yayın Tarihi: 14.07.2019 04:24 Kaynak: AAMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Türk şirketi Anex Tour, Alman Thomas Cook'u satın aldı