15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

14.07.2019 18:19
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, System.String[]

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ülkede, 3 yıl önce din kisvesine bürünerek yıllarca halkın manevi duygularını sömüren FETÖ'nün gerçek yüzünü gösterdiğini ve vatan hainlerinin, halkın canına kastetmek suretiyle bir kalkışma gerçekleştirdiğini belirten Bilgin, "O gece canları pahasına tankların önüne yatan, mermilere göğüs geren, hainleri durdurmak için ellerinden gelen her şeyi yapan 250 şehidimiz ve gazilerimiz oldu. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz'un halkın iradesinin tecellisi ve darbelerin son bulduğu bir milat, artık bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Bilgin, mesajında şunları kaydetti:

"Atalarımızın bedelini kanlarıyla ödediği bu topraklarda 'Milli İrade' dışında hareket ederek ülke yönetimini ele geçirmek isteyen zihniyete verilecek ne vatanın bir karış toprağı ne de milletin tek bir ferdi vardır. Tarih boyunca vatan, din ve namus uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımıza, FETÖ ve ihanet yoldaşı terör örgütlerinin şehit ettiği kahraman güvenlik güçlerimize, aziz vatandaşlarımıza ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, minnet duygularımla yad ediyorum. 15 Temmuz terörist saldırısında yaralanan gazilerimize de şifalar temenni ediyorum. Bu ülke için unutulmayacak bir tarih, bir milletin direniş ve yeniden diriliş destanıdır 15 Temmuz. Bu acı tarihin yaraları belki yıllarca devam edecektir. Bu vatanın birer ferdi olarak birlik ve beraberlik ruhuyla, hain kalkışmadan bu yana her yıl olduğu gibi bu yılda yine meydanlarda olacağız."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Eski sevgilinin 'Uygunsuz fotoğraf' şantajı 18 yaşındaki genç kızın hayatını kararttı Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Fatih Öztürk'ün yaptığı hareketler Galatasaray taraftarını çileden çıkardı