15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

13.07.2017 00:13
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, System.String[]

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Kadınlarımız sahneye çıktı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Kadınlarımız sahneye çıktı. Yürekleri Akdeniz kadar geniş ve solukları Afrika kadar sıcak olan kadınlarımız... Onlar da Türk demokrasi tarihinde belki de ilk defa kendi kimlikleriyle bu meydanları doldurdular." dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Demokrasi Meydanında etkinlik düzenlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle başlayan ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, burada yaptığı konuşmada, bin yıldır bu coğrafyayı vatan yapmak için can verildiğini söyledi.

Darbe girişimi gecesi vatandaşların tanklara karşı durduğunu anımsatan İsen, şöyle konuştu:

"Başta rahmetli Abdullah Tayyip Olçok olmak üzere onun şahsında bu mücadeleye canını, kanını vererek katkıda bulunan ve bugün özgür bir ortam içinde konumumuzu devam ettirmeye sağlayan gençlerimize çok güçlü bir alkış istiyorum. Sonra kadınlarımız sahneye çıktı. Yürekleri Akdeniz kadar geniş ve solukları Afrika kadar sıcak olan kadınlarımız... Onlar da Türk demokrasi tarihinde belki de ilk defa kendi kimlikleriyle bu meydanları doldurdular. Burada 15 Temmuz'dan itibaren neredeyse bir aya yaklaşan süre içinde Türkiye'nin her yerinde binlerce insan bu meydanları doldurdular. Bu uzun süre içinde çok şükür ki o kadar iyi bir organize içinde faaliyetlerini devam ettirdiler ki bu meydanlarda bir tek kişinin burnu kanamadı, çevredeki dükkanların bir tek noktasına herhangi bir fiske vurulmadı."

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman ve HAK-İŞ İl Temsilcisi Mesut Gökdemir de etkenlikte konuşma yaptı.

Etkinlik, Eşref Ziya'nın konseriyle sona erdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret