15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

3 yıl önce

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Kadınlarımız sahneye çıktı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, System.String[]

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Kadınlarımız sahneye çıktı. Yürekleri Akdeniz kadar geniş ve solukları Afrika kadar sıcak olan kadınlarımız... Onlar da Türk demokrasi tarihinde belki de ilk defa kendi kimlikleriyle bu meydanları doldurdular." dedi.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Demokrasi Meydanında etkinlik düzenlendi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle başlayan ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, burada yaptığı konuşmada, bin yıldır bu coğrafyayı vatan yapmak için can verildiğini söyledi.


Darbe girişimi gecesi vatandaşların tanklara karşı durduğunu anımsatan İsen, şöyle konuştu:


"Başta rahmetli Abdullah Tayyip Olçok olmak üzere onun şahsında bu mücadeleye canını, kanını vererek katkıda bulunan ve bugün özgür bir ortam içinde konumumuzu devam ettirmeye sağlayan gençlerimize çok güçlü bir alkış istiyorum. Sonra kadınlarımız sahneye çıktı. Yürekleri Akdeniz kadar geniş ve solukları Afrika kadar sıcak olan kadınlarımız... Onlar da Türk demokrasi tarihinde belki de ilk defa kendi kimlikleriyle bu meydanları doldurdular. Burada 15 Temmuz'dan itibaren neredeyse bir aya yaklaşan süre içinde Türkiye'nin her yerinde binlerce insan bu meydanları doldurdular. Bu uzun süre içinde çok şükür ki o kadar iyi bir organize içinde faaliyetlerini devam ettirdiler ki bu meydanlarda bir tek kişinin burnu kanamadı, çevredeki dükkanların bir tek noktasına herhangi bir fiske vurulmadı."


Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman ve HAK-İŞ İl Temsilcisi Mesut Gökdemir de etkenlikte konuşma yaptı.


Etkinlik, Eşref Ziya'nın konseriyle sona erdi.

Haber Yayın Tarihi: 13.07.2017 12:13 Kaynak: AASon Dakika

Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi