15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

14.07.2017 17:04
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, System.String[]

YALOVA (AA) - Çiftlikköy ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Çiftlikköy Belediyesi katkılarıyla "Dolunayda Akşam" tiyatro ekibince sergilenen "Biz Bir'iz, Bir Ölür, Bin Diriliriz " tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

YALOVA (AA) - Çiftlikköy ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Çiftlikköy Belediyesi katkılarıyla "Dolunayda Akşam" tiyatro ekibince sergilenen "Biz Bir'iz, Bir Ölür, Bin Diriliriz " tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Çiftlikköy Belediyesi Mokamp alanında sahnelenen tiyatro oyunununda tiyatro oyuncusu Muhammed Emin Kutlu, İslam'ın doğuşundan 15 Temmuz sürecine kadar İslam ülkeleri ve ülke üzerinde oynanan oyunları anlatılıp canlandırmalar yaptı.

Kutlu, Kaymakamı Cengiz Karabulut'a Türk bayrağı hediye etti.

Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, etkinlikte yaptığı konuşmada, gerek İslam ülkeleri, gerekse ülkemiz üzerine geçmişten bugüne oynanan oyunları ve şehitlerin hikayelerini zaman zaman gözleri yaşararak izlediklerini ifade etti.

Başkan Silpagar, "Bizlere geçmişten bugüne yaşananları tekrar tekrar yaşatıp, tek bayrak, tek devlet, tek millet olarak daima birlik içinde olmamız gerektiğini hatırlattılar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği ve vermeye devam ettiği mücadelede yalnız olmadığını göstermek için buradayız. Bir kez daha bu vesileyle tüm gazilerimize acil şifalar, sağlık ve sıhhat dilerken, bu ülke için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.

Tiyatro oyununu, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü, kamu kurum müdürü ve çok sayıda vatandaş izledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici