15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Son Güncelleme: 15.07.2017 17:26

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Osmaniye'de kanocular ay-yıldızlı tişörtler giyerek, 15 Temmuz şehitleri anısına 15 kilometre kürek çekti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Osmaniye'de kanocular ay-yıldızlı tişörtler giyerek, 15 Temmuz şehitleri anısına 15 kilometre kürek çekti.

Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneğince düzenlenen kano safari, Cevdetiye beldesi sınırları içinden geçen Ceyhan Nehri üzerinde yapıldı. Üzerlerinde ay-yıldızlı tişörtlerle kanolarına binen sporcular, Ceyhan Nehri üzerinde şehitler anısına 15 kilometrelik yol kat etti.

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği Başkanı Murtaza Çil, 15 Temmuz 2016'da Türkiye'de hain bir darbe girişiminde bulunulduğunu hatırlattı. Hain girişimin, Türk halkının kahramanlığı sayesinde bertaraf edildiğini dile getiren Çil, "Bizler de dernek olarak gençlerimizin bu hainliği ve halkımızın bu kalkışma karşısında gösterdiği kahramanlığı unutturmamak adına ve şehitlerimiz anısına kano safari etkinliği düzenledik. Katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Etkinliğe katılan Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca ise, bu anlamlı günde şehitler anısına düzenlenen kano safari etkinliğine katılmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Türkiye'nin yıllar boyunca birçok hain görmesine rağmen hepsini tarihin sayfalarına gömdüğünü ifade eden Koca, "Geçtiğimiz yıl yaşadığımız bu hain kalkışma bizlerde derin travmalar ve büyük acılar yaşattı. Onlarca vatan evladının şehit düştüğü 15 Temmuz gecesini asla unutmayacağız ve bizden sonraki nesillere de anlatarak unutturmayacağız.

Yüce Türk milleti 15 Temmuz'da bu hainleri yok etmişse, bu toprakları vermemek uğruna dimdik durmuşsa, canlarını feda etmişlerse, bu günde bunların saygısını, sevgisini kazanmak ve rahmetle anmak için düzenlenen bu etkinliğe katılmak beni gururlandırdı." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Son Dakika


Advertisement