15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR - Son Dakika

15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR

03.08.2019 18:17

GAZİANTEP'in Karkamış ilçesinde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler 15 Temmuz Şehidi Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır'ın mezarlarını çevreleyen demir korkulukları çaldı.

GAZİANTEP'in Karkamış ilçesinde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler 15 Temmuz Şehidi Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır'ın mezarlarını çevreleyen demir korkulukları çaldı. Şehit yakınları olaya tepki gösterdi.

Olay, dün öğle saatlerinde Karkamış ilçesindeki Karacurun Mahallesi mezarlığında meydana geldi. Ankara'da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi Seyit Ahmet Çakır'ın mezarını çevreleyen demir korkuluklar kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Korkulukları hurdacılık yapan kişilerin çaldığını düşündüklerini söyleyen şehit yakınları olaya tepki gösterdi.

Demir korkulukları çalanların yakalanmasını istediklerini söyleyen, Şehit Seyit Ahmet Çakır'ın amcası Bülent Çakır, ? Yeğenim 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit oldu. Bu demirleri yerde bulsanız almazsınız. Bunu yapanların başka bir amacı vardır. Jandarma ekiplerinin bilgisi var. Ben olayı akşam duydum. Buranın çevresindeki korkulukları çalmışlar. Bunu yapanların kanı bozukların yakalanarak adalete teslim edilmesini istiyoruzö dedi.

Karacurun Mahallesi Muhtar Yardımcısı Yusuf Çakır ise, 'Biz olayı dün öğleden sonra duyduk. Bunu yapanlara yazıklar olsun diyorum. 15 Temmuz şehidimizin mezarında bulunan demire tenezzül eden kişi her şeyi yapar. Burası güzel bir şekilde yapılmıştı. Devletimiz sahip çıkıyor ama gelip bozmuşlar. Bunları çalanlar olarak hurdacılar aklımıza geliyor. Bunu köyden kimse yapmaz. Yaptırılacak olsa maddi değeri vardır ama hurdaya satmak için maddi değerinde de bir şey yokö diye konuştu.

Jandarma ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR
15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR
15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR
15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN MEZARINDAKİ DEMİR KORKULUKLARI ÇALDILAR - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eski Galatasaraylı Steven Nzonzi, Arsenal'in radarına girdi Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş