Son Dakika Haberleri: 15 Temmuz Şehit Yakınlarına ve Gazilere Boğaz Turu

15 Temmuz Şehit Yakınlarına ve Gazilere Boğaz Turu

3 yıl önce

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanların yakınları ile gaziler, boğaz turunda bir araya geldi.

15 Temmuz Şehit Yakınlarına ve Gazilere Boğaz Turu, System.String[]
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanların yakınları ile gaziler, boğaz turunda bir araya geldi.

Üsküdar Belediyesince düzenlenen boğaz turuna katılan şehit yakınları ve gaziler, Üsküdar İskelesi'nde buluştu.

Yaklaşık 3 saat süren tur kapsamında şehit yakınları ve gaziler, Dolmabahçe Sarayı, Esma Sultan Yalısı, Rumelihisarı'nın da arasında bulunduğu boğazın iki yakasındaki tarihi ve turistik mekanları görme imkanı buldu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, boğaz turu boyunca şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendi.

Türkiye tarihinde artık bir 15 Temmuz gerçeği olduğunu belirten Türkmen, "16 Temmuz tarihi itibarıyla şehitlerimizin, gazilerimizin, aziz milletin ve elbetteki Allah'ın yardımıyla yeni bir altın sayfa açılmış oldu. 15 Temmuz akşamı hain FETÖ'ye ve onun ortaklarına, 'sizlere bu cennet yurdumuzda hayat hakkı tanımayız. Sizin yeriniz bu güzel ülkemiz değil, sizin yeriniz bu dünyada zindanlar, öbür dünyada da cehennem çukuru dediniz'." ifadelerini kullandı.

Boğaz turunun ardından şehit yakınları ve gaziler, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Haber Yayın Tarihi : 08.09.2016 06:12 Kaynak: AATarlasını Sürerken 5 Bin Yıllık Tarihi Eserler Buldu, "Tutuklanırım" Korkusuyla Müze Müdürüne Koştu ABD'de Bir Öğretmenin Kız Öğrenciyi Taciz Ettiği Anlar, Saniye Saniye Kaydedildi 160 TL İçin İki Çocuk Babası Çiftçiye Tecavüz Ettiği İddia Edilen Halı Yıkamacı, Suçlamaları Reddetti