Son Dakika Haberleri: 15 Temmuz Şehitleri Berlin'de Anıldı

15 Temmuz Şehitleri Berlin'de Anıldı

8 gün önce

Almanya'nın başkenti Berlin'de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında şehitler anısına Kur'an-ı Kerim okundu.

15 Temmuz Şehitleri Berlin'de Anıldı, System.String[]
Almanya'nın başkenti Berlin'de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında şehitler anısına Kur'an-ı Kerim okundu.


Berlin Türk Şehitlik Camisindeki anma etkinliğine Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik ve vatandaşlar katıldı.


Camide, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde şehit olanlar ile ülke müdafaasında ebediyete intikal eden tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi. Programda, ilahiler de okundu ve tekbir getirildi.

Caminin imam hatibi Hasan Çağlayan, etkinlikte yaptığı konuşmada, milletin 15 Temmuz'da büyük bir imtihandan geçtiğini söyledi.

Hain darbe girişiminde 251 kişinin şehit olduğunu hatırlatan Çağlayan, "Tankların, tüfeklerin, topların karşısında bedenlerini siper ettiler, 'Bu topraklar bizimdir' dediler. Rabbim ruhlarını şad eylesin, makamlarını ali eylesin. Onları her dönem böyle hayırla yad edeceğiz." dedi.Mesut Özil Geri Adım Atmadı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'la O Fotoğrafı Yine Çektiririm Mesut Özil Almanya Milli Takımından Emekli Olduğunu Açıkladı

Alman Milli Takımını Bırakma Kararı Alan Mesut Özil'e Destek Yağdı Ölü Bulunan Filistinli Bilim Adamlarının Mossad Tarafından Öldürüldüğü İddia Edildi