15 Temmuz'un Bilinmeyen Öyküsü" Programı - Son Dakika

15 Temmuz'un Bilinmeyen Öyküsü" Programı

24.03.2018 18:55
15 Temmuz'un Bilinmeyen Öyküsü

Doğubayazıt ilçesinde şair-yazar Senai Demirci'nin katılımıyla "15 Temmuz'un Bilinmeyen Öyküsü" konulu şiir ve söyleşi programı düzenlendi.

Doğubayazıt ilçesinde şair-yazar Senai Demirci'nin katılımıyla "15 Temmuz'un Bilinmeyen Öyküsü" konulu şiir ve söyleşi programı düzenlendi.

Yazar Demirci, Doğubayazıt Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Vali Kutlu Aktaş Spor Salonunda düzenlenen programda, din görevlileri, öğretmen ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Programın açılış konuşmasını yapan Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, 15 Temmuz şehitlerini saygıyla yad ettiklerini söyledi.

Akhan, "Vatanın ve milletin bölünmezliği uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimize minnettarız. Rabbim hepsinden razı olsun, mekanlarını cennet eylesin." dedi.

Daha sonra söz alan şair ve yazar Demirci, sinevizyon gösterisi eşliğinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılan darbeler ve muhtıralarla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişiminde şehit olan vatandaşların yaşam öykülerinin de katılımcılara aktarıldığı programda duydu dolu anlar yaşandı.

Program sonunda Doğubayazıtlılar ile bir araya gelen Demirci, katılımcılara 15 Temmuz şehitleriyle ilgili "250 Yüz" isimli kitabını hediye etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 15 Temmuz'un Bilinmeyen Öyküsü' Programı - Son Dakika


Son Dakika

Prof. Dr. Hakan Oğuztürk: Aşı yaptıranlar hemen ertesi gün kısıtlamalardan muaf edilmemeli, en az 40 günlük bir süreç olabilir Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Kitapta yazım yanlışı gören Demet Akalın MEB'i etiketleyerek isyan etti: Ben yapsam içimden geçersiniz! Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Kız çocuğunun canlı yayında görüp tanıdığı cinsel saldırı şüphelisi, tutuklandı Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım