16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali "Zorba" ile Başladı - Son Dakika

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali "Zorba" ile Başladı

02.08.2018 03:01

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali "Zorba" ile başladıMUĞLA - Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera Balesi tarafından bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali tarihi Antik Tiyatro 'da sanatseverlerle buluştu.

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali "Zorba" ile başladı

MUĞLA - Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera Balesi tarafından bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali tarihi Antik Tiyatro 'da sanatseverlerle buluştu.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen 16. Uluslararası Bodrum Bale festivali "Zorba" isimli bale gösterisi ile başladı. Dünyanın en beğenilen bale eserlerinden biri olan ve 35'ten fazla ülkede sergilenen gösteriyi yaklaşık 2 bin kişi izledi. Nikos Kazancakis'in aynı adlı başyapıtından Mikis Theodorakis'in müzikleri ile sahnelenen bale gösterisi büyük beğeni topladı.

15 Ağustos tarihinde sona erecek olan 16.Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 3 Ağustos tarihinde İspanyol topluluk Castro Romero Flamenca dans esintisi ile devam edecek.

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Zorba ile Başladı
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Zorba ile Başladı
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Zorba ile Başladı
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Zorba ile Başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 'Zorba' ile Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı