16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi - Son Dakika

16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi

16.10.2016 17:10
16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi, System.String[]

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları görkemli bir final programı ile sona erdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları görkemli bir final programı ile sona erdi.

Sapanca Sahili İnsan Hakları Parkı'nda düzenlenen etkinliğe AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Sakarya Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, şairler ve çok sayıda kültür sanat dostu katıldı.

Programın açılış konuşmasında söz alan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İbrahim Aktürk, "Bizim en baştaki amacımız şehrimizin düzenli olarak kültür etkinliklerine kavuşmasıydı. Çok şükür Sakarya'mız artık her ay kültürel ajandası olan bir şehir haline geldi. OSM, Sakarya Sanat Galerisi, Faik Baysal Kütüphanesi gibi dönüşüm odaklı birçok projeyi hayata geçirdik. 2001 yılından beri hayata geçirilen Sapanca Şiir Akşamları da bu projelerden birisidir. Her sene olduğu gibi birçok etkinlikle Sapanca Şiir Akşamlarına bu sene de veda ediyoruz. Etkinliğimizde emeği geçen herkese içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise, "Şiir insanlık tarihi kadar eski bir sanat dalı ve her insana, her topluma dokunan bir kültür varlığıdır. Bugün aramızda olan siz şairlerin yazdığı şiirler ise dilimize çok güzel bir hediyedir. Aşkı, sevinci ve kederi sözlerle oya gibi işleyerek oluşturmuş olduğunuz şiirlerinizi dinlediğim için bahtiyar olduğumu belirtmek isterim. Tabii ki böylesine kadim bir dil kültürünün şiir yoluyla ülkemize ve dünyaya yayılması söz sanatlarının en muhteşemi olan şiir ile mümkün oluyor. Güzel dilimize yaptığınız katkılar için tüm şair arkadaşlarıma teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Sapanca Şiir Akşamları etkinliğinin gelmiş olduğu noktadan memnuniyet duyduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Mustafa İsen ise, "1999 depreminin şehrimizde oluşturduğu ağır travmanın giderilmesi için kültür adamları olarak bu programı başlatmıştık. Bu tarz etkinlikler saman alevi gibi başlar ve hemen sona erer. Fakat biz bu etkinliği şehrimizde sürekli hale getirdik. 16 yıldan beri bu şiir akşamlarında kürsüye çıkıyorum. Hayatımın en dikkate aldığım etkinliklerinden bir tanesi oldu. Bu yıl etkinliğin içeriğinde tematik yenilikler olmuş ve çok daha güzel bir hale gelmiş" dedi.

Etkinliğe katılarak kısa bir konuşma gerçekleştiren Sakarya Vali Yardımcısı Şakir Özdikici ise, "Bu yıl 16. düzenlediğimiz Sapanca Şiir Akşamlarında Sn. Valimiz adına burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu tarz uluslararası etkinlikler Sakarya'mızın tüm dünyada tanınmasına hizmet ediyor. Ayrıca dünya çapındaki yazarların arasındaki dostluk ve ilişkilerin gelişmesine de vesile oluyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu. Programın devamında ise 16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamlarında yer alan şairler şiirlerini kültür sanat dostları için seslendirdi. - SAKARYA

16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi
16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi
16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları Sona Erdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kanser tedavisi gören Dilay Kemer, hayatını kaybetti Uzman isim uyardı: Aspirin her hasta için uygun değil Didem Arslan Yılmaz, 30 yıldır eşine şiddet uygulayan adamı stüdyodan kovdu İYİ Parti'de yeni kriz! Disipline sevk edilen Ümit Özdağ, Bahadır Erdem'in FETÖ paylaşımları üzerinden partiyi eleştirdi 11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2.3 milyon dolar çalındı Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor
08:12