Son Dakika Haberleri: Türk Öğrenci, Telefonuna Gelen Mesajdan Sonra, Ailesinin Gözü Önünde Katledildi

Türk Öğrenci, Telefonuna Gelen Mesajdan Sonra, Ailesinin Gözü Önünde Katledildi

4 gün önce

Polonya'da bir Türk Okulu'nda, 15 yaşındaki Emil B., 16 yaşındaki Türk öğrenci Yakup Kızıltaş'ın telefonuna, ''Cuma günü televizyon yıldızı olacaksın'' yazan bir mesaj gönderdi. Emil B., gönderdiği bu mesajdan sonra okula ailesiyle gelen Türk öğrenciyi, herkesin gözü önünde defalarca bıçaklayarak öldürdü.

Polonya'nın başkenti Varşova'da bulunan Kral Macius İlkokulu'nda, 15 yaşındaki Polonyalı Emil B., 16 yaşındaki Yakup Kızıltaş'ın telefonuna ''Cuma günü televizyon yıldızı olacaksın'' yazan bir mesaj gönderdi. Gelen mesajın ardından okula ailesiyle gelen Yakup Kızıltaş, Emil B. tarafından uluorta bıçaklanarak öldürüldü.

TELEFONUNA MESAJ GÖNDERDİ

Tanıkların ifadesine göre bir süredir çevresiyle problemleri olan ve şiddet içeren eylemleri nedeniyle okul yönetiminin de dikkatini çeken Emil B., kendinden bir üst sınıfta okuyan Yakup Kızıltaş'a "Cuma günü televizyon yıldızı" olacaksın yazan bir mesaj gönderdi. Annesi Polonyalı, babası Türk olan Kızıltaş, bir süredir Emil B. tarafından rahatsız edildiğini aktardığı ailesine söz konusu mesajı gösterdi. Bunun üzerine aile, ertesi günü okula çocuğun annesi ile gitmesine karar verdi.

ŞAH DAMARINI KESTİ

Cuma günü sabah annesiyle birlikte okula gelen Yakup Kızıltaş'ı koridorda yakalayan Emil B., Kızıltaş'ı önce sırtından bıçakladı. Yakup Kızıltaş aldığı darbeyle sınıfa kaçtı. Saldırgan ise peşinden giderek sınıfta sıkıştırdığı Kızıltaş'ı bıçaklamaya devam etti. Annesi ve diğer öğrencilerin gözleri önünde meydana gelen olayda saldırgan, 5 bıçak darbesinin ardından Kızıltaş'ın şah damarını kesti.

UYUŞTURUCUNUN ETKİSİNDE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Saldırgan daha sonra elinde meydana gelen çizikler için okul hemşiresine pansumana giderken, olay yerine sağlık görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı tüm müdahalelere rağmen Yakup Kızıltaş olay yerinde hayatını kaybetti. Polis tarafından gözaltına alınan ve yapılan tahlillerde olay esnasında uyuşturucu maddenin etkisi altında olduğu ortaya çıkan Emil B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BİR SÜREDİR TEHDİT ALIYORMUŞ

Polisin soruşturmayı genişletmesi ile gözaltına alınan 15 yaşındaki iki çocuk daha tutuklandı. Talihsiz çocuğun yakınları, olayın Yakup'un Emil B. ve arkadaşlarının okulda uyuşturucu satma teklifini reddetmesi üzerine meydana geldiğini ileri sürdü. Olayın Polonya medyasında yazıldığı gibi para meselesi olmadığını belirten yakınları, Yakup'un bir süredir bu kişiler tarafından uyuşturucu satmaya zorlandığını ve tehdit edildiğini söyledi. Yakup Kızıltaş'ın cenazesi bugün öğleyin Varşova Tatar Mezarlığı'nda kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 12:06 Kaynak: İHA

YORUMLAR (26)
  • duyuru: Yukarda ailesinin gözu önunde öldürüldü yaziyor, altta annesinin gözü önünde öldürüldüğünü yaziyor.....bakara suresini okusunlar Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
  • Ocean: "Ey akıl sahipleri,Kısasda sizler için hayat vardır..umulurki,öldürmekten ve öldürülmekten korunursunuz" ...dedi yaratıcı,ama biz bunu deyince yobaz oluyoruz,..şeriat deyince gerici oluyoruz, ozaman onlara elhamdulillah hem gericiyim,hem yobaz!! Cevap Yaz 25 5 Yayından Kaldır Birisi : Kısasa kısas eyvallah birde el kol kestiren hükümler var sonra sıkıntı olmasın sen bidaha düşün bu şeriat işini 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Eski Eşinin Kocasını Öldüren Katilden Kan Donduran Savunma Akciğerinden Operasyon Geçiren Sevcan Orhan'ın, Ağabeyinden Duygusal Paylaşım 4 Kişiyi Diri Diri Yakan Cani Konuştu: Hepsi Arkadaşımdı, Pişmanım Çöp Kutusunda Bulunan Yüzlerce Ölü Civciv Görenleri İsyan Ettirdi!