Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı - Son Dakika

Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı

28.01.2021 11:54

Elazığ'da birkaç ay arayla 3 kez kayısı ağaçlarını kesilmesinden bıkan vatandaş, 17 bin liralık masrafla güvenlik kamerası ve fotokopan aldı. 4. kez gerçekleşen olayda telefonuna gelen mesajla şahsı tespit eden vatandaş, ekiplere haber verdi. Yakalanan şahsın niçin bu eylemi gerçekleştirdiği bilinmiyor.

Baskil'in Gemici köyünde bir bahçede meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, Ahmet Kürüm'e ait 20 dönümlük bahçedeki bazı kayısı ağaçları 2 ay önce kimliği belirsiz bir kişi tarafından kesildi. Yeniden fidan diken Kürüm'ün bahçedeki ağaçları 2 ay içerisinde 3 defa daha kesilip kırıldı.

FOTOKAPAN İLE ŞAHSI BELİRLEDİ

Bu durum karşısında şahsı tespit etmek isteyen Kürüm, 17 bin TL harcayarak hem fotokapan hemde belirli bir noktaya güvenlik kamerası yerleştirdi. Önceki gün yine fidanların kırıldığını fark eden Kürüm, foto kapan görüntülerine şahsın yansıdığını belirleyerek durumu jandarmaya bildirdi. Şahsın, Ş.A. olduğu tespit edildi, jandarma ekipleri tarafından şahıs yakalanarak ifadesi alınıp yasal işlem başlatıldı.

"TELEFONUMA UYARI GELİNCE FARK ETTİM"

İlk önceleri ağaçların kesilmesini çok önemsemediğini ifade eden Ahmet Kürüm, "İlkinde 150 kök kayısı ağacımıza zarar verilmişti. Biz çok önemsemedik. Olabilir dedik. Daha sonra tekrar kayısı ağaçlarını diktik, tekrar kesildi. Yaklaşık bir hafta sonra oldu bu olay, 3. kez yine aynı olay oldu. En son olay da ise yeni ektiğimiz kayısılar ve eski kayısı ağaçlarımız kesilmişti. Bu olaylardan sonra gittim 17 bin liraya 4 tane kamera aldım. 3 tanesi fotokapandı. Geçtiğimiz gün telefonuma bir uyarı geldi. Kamera da akşam saatlerinde bir kişi yine kayısı ağaçlarını kesiyordu" dedi.

NİÇİN BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ BİLİNMİYOR

Kayısılarına zarar veren kişiyi kameralardan teşhis edip şikayette bulunduklarını ifade eden Kürüm, 2 ayda 460 kök kayısı ağacı kesen şahsı tanıdıklarını ancak neden böyle yaptığını bilmediklerini belirterek, hakkında şikayetçi olduklarını aktardı.

Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı
Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • GAKKOŞ 23: bir ağaç bir can demek 460 ağaçı katletmiş yani çezası ömür boyu hapis hadi görelim bahce sahibi ortalama her ağaçtan 2,000 tl ürün alsa 920.000 tl bunu on sene ile çarpıldığında eder sana 9 milyonu geçiyor yazık çok yazık kofiğin hükmü cezası idamdır Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • İDAM: TERÖRÜN DİNİ IRKI YOKTUR KİM ZULÜM EDİYORSA HEMEN ÖLÜM MEVLAYI BEKLERSEK OOOOO ZATEN YAŞAMAK ZULÜM Cevap Yaz 14 5 Yayından Kaldır

Son Dakika

Alex de Souza, bu sezon takım çalıştırmak istemediği için Malatyaspor'un teklifini reddetti Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden kadın, 30 santimlik safra kesesi ile dünya tıp literatürüne girdi Keskin nişancı simülatörünün başına geçen Bakan Akar, 450 metre uzaklıktaki hedefi tek atışta vurdu Sağlık Bakanı Koca'ya Kılıçdaroğlu'ndan videolu "bedava aşı" yanıtı: Önce 'Yok' dediler, şimdi 'Var' diyorlar Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'ya uyuşturucudan 30 yıl hapis istemi Kırmızı Oda dizisindeki gerdek gecesi sahnesine tepki yağdı: Namus böyle bir şey değil Erol Bulut ile yolların ayrılması durumunda Fenebahçe'nin efsaneleri başa geçecek Henüz reşit bile değil! 4 kadına kabusu yaşatan tacizciyi, hesaba katamadığı kamera görüntüleri yakalattı