Son Dakika Haberleri: 17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne?

17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne?

4 ay önce

17 Ekim öğle saatlerinde dolar ve euro kurları yatay seyrini koruyor. ABD'li Rahip Andrew Brunson'ın Cuma günkü mahkemede serbest bırakılmasının ardından dolar kurundaki iyimserlik havası sürüyor. Peki dolar ve euroda son durum ne? İşte kurdaki son rakamlar.

17 Ekim Çarşamba (bugün) gününe 5,67 TL'den başlayan dolar gün içerisinde en düşük 5,66 TL'yi, en yüksek ise 5,71 TL seviyesini test etti. Yeni güne 6,57 TL seviyesinden açılış yapan euro ise gün içerisinde en düşük 6,55 TL'ye en yüksek ise 6,61 TL seviyesine çıktı. Peki dolar ve euro kurunda son durum ne? Piyasalar nasıl hareket ediyor?

KURLAR YATAY SEYRİNİ KORUYOR

17 Ekim öğle saatlerinde döviz kurları yatay seyrini koruyor. Dolar şu sıralar 5,70 TL'den işlem görürken, euro ise 6,58 TL seviyesinde bulunuyor.

BRUNSON SONRASI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Son dönemde döviz kurunda yaşanan yükselme, ABD'li Rahip Andrew Brunson'ın Cuma günkü mahkemede serbest bırakılmasının ardından düşüşe geçmişti. Mahkeme öncesi 5,87 - 5,97 bandında hareket eden dolar mahkeme sonrası Pazartesi günü 5,75 TL seviyesine kadar inmişti.

İKİ AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNE GERİLEDİ

Son 11 günde yaklaşık yüzde 9 değer kaybeden dolar/TL, dün analistlerin destek olarak niteledikleri 5,67'nin altına geriledi. Dün 5,66 ile 10 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini görmesinin ardından günü yüzde 1,6 değer kaybıyla 5,6875'ten tamamladı.
Megastar Tarkan, Eşinin Kıskançlık Krizlerine Daha Fazla Dayanamadı Milli Sporcu Batuhan Kurt Hayatını Kaybetti

Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Öneri: Külliyeye Çağırıp Dinlesin