Son Dakika Haberleri: 17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün: Türkiye Lgbt+i Haklarında Avrupa'da Sondan İkinci Sırada

17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün: Türkiye Lgbt+i Haklarında Avrupa'da Sondan İkinci Sırada

7 gün önce

Dünya Sağlık Örgütü tarafından eşcinselliğin 'hastalıklar' listesinden çıkarılmasının yıl dönümü 17 Mayıs, her yıl Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Bifobi Karşıtı Gün olarak kutlanıyor

17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün: Türkiye Lgbt+i Haklarında Avrupa'da Sondan İkinci Sırada, System.String[]
Dünya Sağlık Örgütü tarafından eşcinselliğin akıl hastalıkları listesinden çıkarılışının yıl dönümü olan 17 Mayıs, her yıl Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Bifobi Karşıtı Gün olarak kutlanıyor. Peki homofobi, transfobi ve bifobi nedir?

Homofobi ve transfobi, genel olarak, eşcinsellik, biseksüellik ve transseksüellik gibi farklı cinsel yönelimleri veya cinsel kimlikleri bulunan insanlara yönelik "olumsuz duygular, tutumlar veya davranışlar" olarak tanımlanıyor.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 07:37 İngiltere Başbakanı Theresa May İstifa Tarihini Açıklayacak ABD Savunma Tasarısında Türkiye Maddesi: Rusya İle S-400 Anlaşmasından Vazgeçmezsen F-35 Ortaklığına Son Veririz İstanbul Yarışından Resmen Çekilen DSP Adayı Aydın: Her Şey Çok Güzel Olacak Sosyal Medya Fenomeni Selin Ciğerci, Cinsiyet Değiştirme Uygulamasıyla Yeniden Erkek Oldu!