Son Dakika Haberleri: 17 Milyon Dolarlık Deniz Hıyarı Kaçakçılığı Yapan Baba-Oğul Gözaltına Alındı

17 Milyon Dolarlık Deniz Hıyarı Kaçakçılığı Yapan Baba-Oğul Gözaltına Alındı

3 ay önce

ABD'nin Meksika sınırında bir baba-oğul, 17 milyon dolar değerindeki deniz hıyarı kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

ABD'nin  San Diego kenti ilginç bir kaçakçılık olayına sahne oldu. Bir baba ve oğul, yasadışı şekilde hasat edilen 17 milyon dolar değerindeki deniz hıyarlarını  ABD'ye sokarken yakalandı.

ASYA PAZARINA SATMAYI PLANLADILAR

Ramon Torres Mayorquin ve oğlu David Mayorquin'in kendilerine ait bir şirketleri olduğu ve bu şirket üzerinden deniz hıyarlarını  Asya pazarına satmak istedikleri belirtildi. Federal mahkemeye çıkartılan baba oğul, başta vahşi hayatın yasadışı ithalatı olmak üzere bir dizi suçlamayla yargılanacak.

MUTFAKTA VE İLAÇ YAPIMINDA KULLANILIYOR

Savcılık baba-oğulun,  Meksika'da yasadışı bir şekilde toplanan deniz hıyarlarını  San Diego'da sınırdan kaçak bir şekilde geçirmeye çalıştığını iddia etti.

Bazı  Asya ülkelerinde mutfakta ve ilaç yapımında kullanılan deniz hıyarları, özellikle  Çin ve  Hong Kong'da türüne göre yarım kilosu 300 dolara kadar alıcı bulabiliyor.


Canlı Yayında Kürtçe Krizi! Yayına Bağlanan Konuğun Sesini Kestiler Demet Akalın, Haciz Krizi Sonrası Eşi Okan Kurt'u Sildi
Merkel'den Açıklama: Türkiye'yle Gümrük Birliği Anlaşması İmzalamayacağız