Son Dakika Haberleri: 17 Yaşındaki Çocuk, Dolandırıcı Mehmet Aydın'a Benzetilince Neye Uğradığını Şaşırdı

17 Yaşındaki Çocuk, Dolandırıcı Mehmet Aydın'a Benzetilince Neye Uğradığını Şaşırdı

7 ay önce

İzmir'de yaşayan 17 yaşındaki çocuk, sosyal medyada 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın küçüklüğüne benzetilince hayatı karardı.

İzmir'de yaşayan 17 yaşındaki Tamer Kurtuldu, kendisine ait fotoğrafının Çiftlik Bank skandalı ile adını duyuran 'Tosuncuk' lakaplı "Mehmet Aydın'ın küçüklüğü" olarak sosyal medyada yayılması üzerine neye uğradığını şaşırdı. Talihsiz çocuk, fotomontaj ve caps yaparak fotoğraflarını paylaşanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İzmir'de yaşayan imam hatip Okulu öğrencisi Tamer Kurtuldu'nun 3 ay önce çektirdiği fotoğraftan dolayı başına gelmeyen kalmadı. Elinde Kuran-ı Kerim okurken çekilen fotoğrafı, kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak tanınan ve binlerce kişiyi dolandırmaktan aranan Mehmet Aydın'ın kadınlarla yan yana olduğu bir fotoğrafla birleştirilerek montaj yapıldı. Fotoğrafın "Mehmet Aydın'ın küçüklüğü" olarak sosyal medyada paylaşılmasıyla neye uğradığını şaşıran çocuk, Torbalı Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"ÇOK ÜZÜLDÜM, KÜFÜRLER HAKARETLER YAĞMIŞ"

Yaşadığı olayı yüzünden hem kendisinin hem de ailesinin çok üzgün olduğunu dile getiren Tamer Kurtuldu, "Birkaç gün önce benim fotoğrafımı alıp sosyal medya üzerinden Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın'ın küçüklüğüymüş gibi paylaşmaları beni çok üzdü. Bu sitelerin hepsini savcılığa verdim, şikayetçi oldum. Sosyal medya sitelerindeki yapılan yorumlarda da baya bir küfürler ve hakaretler yağmış. Okulda da arkadaşlarım şakalaşıyorlar, olsun şakalaşsınlar. İnşallah bunu yapanlar cezalarını çekerler" dedi.

"HİÇ DEĞİLSE O FOTOĞRAFTAKİ KURAN-I KERİM'E BİR SAYGINIZ OLSUN"

Sosyal medyanın azizliğine uğradığını ifade eden çocuk, "Bu tür durumlar olmasın. Benim yerime başka birisi de mağdur olabilir. Nasıl yapıyorsunuz. Elimde bir Kuran-ı Kerim var. O fotoğrafla soldaki fotoğraf uymuyor. Bana saygınız yoksa bari elimdeki o Kuran-ı Kerim'e bir saygınız olsun. Yorumlarda dini hakaretler var. Olmuyor bu şekilde yapmayalım. Sosyal medya bazen iyi bazen kötü olabiliyor işte kötü bir insanın bir tanesi bize düştü. Bir daha böyle bir durumun olmamasını rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi : 25.09.2018 10:48 

YORUMLAR


Şoförlük Yapan Halil Balık, Belediyeye İkinci Kez Başkan Seçildi Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın Twitter Paylaşımlarını Beğendi Binali Yıldırım'dan "Bundan Sonra Ne Yapacaksınız?" Sorusuna Yanıt