18. Lalapaşa Yağlı Güreşleri - Son Dakika

18. Lalapaşa Yağlı Güreşleri

21.09.2014 19:11
18. Lalapaşa Yağlı Güreşleri, System.String[]

Güreşlerde rakiplerini yenen Faruk Akkoyun başpehlivan oldu.

18. Lalapaşa Yağlı Güreşleri'nin finalinde Hasan Tuna'yı yenen Faruk Akkoyun başpehlivan oldu.

27 Kasım Stadı'ndaki başpehlivanlık güreşlerinde Hasan Tuna, Kadir Ergin, Ahmet Yavuz, Mecit Yıldırım, Nail Kurt, Hasan Zeybek, Enver Erişti, Fatih Koyuncu, Mustafa Başdemir, Cengiz Zengin, Fevzi Çakır, Ali Gökçen ve Faruk Akkoyun mücadele etti.

Finalde rakibi Tuna'yı yenen Akkoyun, başpehlivanlığı kazandı. Başpehlivanlık mücadelesinde birinciliği elde eden Akkoyun ve ikinci olan Tuna ile üçüncüler Ahmet Yavuz ve Hasan Zeybek'e ödülleri Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Durgut ve MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen tarafından verildi.

Bu arada, gelecek yılın güreş ağalığı için yapılan ihaleye bu senenin güreş ağası Abdullah Demirkıran, elektrik mühendisi Leyla Şener ve esnaf Hasan Hüseyinca katıldı.

İhaleyi 40 bin lira bedelle kazanan Leyla Şener, selamlama turunun ardından yaptığı konuşmada, ağalığın heyecan verici olduğunu söyledi.

Şener, ata sporu güreşin yaygınlaşması için elinden gelen herşeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti. - Edirne

18. Lalapaşa Yağlı Güreşleri

Kaynak: AA

Son Dakika Spor 18. Lalapaşa Yağlı Güreşleri - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

41'i çocuk 145 kişiyi katleden Netanyahu kana doymuyor: Saldırılar devam edecek 41'i çocuk 145 kişiyi katleden Netanyahu kana doymuyor: Saldırılar devam edecek Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem: Bakan Soylu büyük bir tehdit altında, onu korumamız lazım AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem: Bakan Soylu büyük bir tehdit altında, onu korumamız lazım
Advertisement